Program "Działaj lokalnie" dla "Opatowianina"

Jadwiga Miluśka

· Opatowianin · TPO ·

Działaj lokalnie

W 2003 r. została ogłoszona III edycja programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pt. "Działaj Lokalnie" realizowana przez Akademie Rozwoju Filantropii w Polsce. Jednym z celów programu było prowadzenie wydawnictw lokalnych. Dla Towarzystwa Przyjaciół Opatówka powstała możliwość uzyskania wsparcia finansowego na zakup kserokopiarki niezbędnej do wydawania "Opatowianina". Od roku czasopismo nie ukazywało się, gdyż kserokopiarka na której było powielane uległa zużyciu.

Nasza organizacja przystąpiła do konkursu z projektem "Nasze czasopismo Opatowianin" i uzyskała dotację w wysokości 5.000 zł na wznowienie wydawania pisma. W ramach uzyskanej dotacji w czasie trwania projektu (styczeń - maj 2004 r.) Towarzystwo Przyjaciół Opatówka zakupi kserokopiarkę niezbędną do wydawania pisma, wyda 2 numery "Opatowianina", zorganizuje wystawę fotograficzną pt. "Piękno Gminy Opatówek" i nawiąże stałą współpracę z młodzieżą z Kółka Dziennikarskiego przy Gimnazjum w Opatówku.

27 listopada 2003 r. odbyło się zebranie dawnej redakcji "Opatowianina" i Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Opatówka. Redakcja w poszerzonym składzie podjęła pracę nad przygotowaniem pierwszego numeru czasopisma, który ma się ukazać w marcu 2004 r. Chcemy zaprosić do współpracy jak najwięcej osób, którym zależy na budowaniu poczucia lokalnej tożsamości, odtwarzania dziedzictwa kulturalnego i integracji lokalnej społeczności. Już wkrótce Towarzystwo Przyjaciół Opatówka zakupi nowoczesną kserokopiarkę, dzięki której możliwe będzie wydawanie czasopisma i znacznie poprawi się jakość powielanych fotografii i ilustracji.

Data utworzenia: 2009-11-02
Data aktualizacji: 2009-12-09