Wystawa fotografii przyrodniczej Tomasza Sobiejewskiego

Wystawa Tomasza Sobiejewskiego

Od połowy października 2012 roku w korytarzu naszej biblioteki można oglądać wystawę fotografii Tomasza Sobiejewskiego. Malownicze zdjecia przedstawiają ptaki i inne zwierzęta żyjące głównie nad Biebrzą.

Tomasz Sobiejewski jest mieszkańcem gminy Brzeziny, zawodowo związany z leśnictwem.

Tomasz Sobiejewski o sobie i swojej pasji:

"Moja miłość do przyrody trwa... od zawsze. Nie pamiętam,Tomasz Sobiejewski by kiedykolwiek, coś poza pięknem otaczającej natury frapowało mnie tak bardzo (poza rodziną oczywiście). Najwcześniejsze lata mojego dzieciństwa spędziłem na kolekcjonowaniu okazów różnego rodzaju zwierząt. Kiedy podrosłem na tyle, by móc samodzielnie czytać, zakochałem się w książkach Arkadego Fiedlera i Alfreda Szklarskiego. Potem już poszło lawinowo. Od 25 lat moje życie zawodowe związane jest z lasem. Do roku 1996 pracowałem w Nadleśnictwie Taczanów, następnie związałem się z przedsiębiorstwem usług leśnych i tam w szeregach nadzoru pracuję do dziś.

Fotografią zainteresowałem się jakieś 10 lat temu, ale koszty związane z profesjonalnym sprzętem fotograficznym nie pozwoliły mi od razu na realizację marzeń. Fotografuję od mniej więcej 5 lat i muszę przyznać, że coraz bardziej pasjonuje mnie to zajęcie. Od trzech lat, na przełomie kwietnia i maja każdego roku wyjeżdżam nad Biebrzę, mekkę ptaków, które skradły moje serce."

Wystawa została wypożyczona z Biblioteki Publicznej Gminy Brzeziny, aranżacja: Marta Filipczak. Autorowi i koleżankom z Brzezin serdecznie dziękujemy.

Data utworzenia: 2012-10-16
Data aktualizacji: 2013-01-18