Wielkopolska w rysunku i grafice Władysława Kościelniaka

Jadwiga Miluśka

W kwietniu 2003 r. został wyremontowany korytarz biblioteki w Opatówku. Dzięki temu biblioteka uzyskała odpowiednie miejsce do przygotowywania różnego typu ekspozycji.

Pierwsza wystawa przedstawiająca Wielkopolskę widzianą oczami znanego kaliskiego artysty-grafika Władysława Kościelniaka została otwarta w dniu 14 maja 2003 r. W uroczystości otwarcia wystawy wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych z sekretarzem Gminy - Tomaszem Rogozińskim i przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Rady Gminy - Markiem Szlenkierem, czytelnicy biblioteki i goście z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupcy, którzy na zaproszenie biblioteki w Opatówku odwiedzili Opatówek i Kalisz.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem odwiedzających bibliotekę i gości, którzy przychodzili specjalnie w celu jej zwiedzenia. Trwała do listopada 2003 r.

W otwarciu wystawy uczestniczyli bibliotekarze z Powiatu Słupeckiego
Wystawa w korytarzu