Spełnienie marzeń... wystawa kart okolicznościowych

· wystawy ·

Od 18 stycznia 2013 r. zapraszamy do oglądania wystawy kart okolicznościowych robionych przez Magdalenę Krytkowską.

Prezentujemy kilkadziesiąt prac tworzonych rozmaitymi technikami, najczęściej kolażu i malowanych.

Autorka tak pisze o swojej pasji:

Do namalowania kartki okolicznościowej potrzebne są przynajmniej dwa powody – osoba, której chce się taką kartkę ofiarować i okoliczność, okazja, dla której kartka powstanie … reszta to tylko sprawa inwencji, czyli pomysł na wyrażenie uczuć, emocji, którymi chcemy obdarzyć wybraną osobę. W dobie maili i sms…ów wykonywanie kartek jest zajęciem niecodziennym, ale satysfakMagdalena Krytkowskacjonującym zarówno osoby, wykonujące jak i otrzymujące. Chyba nie do końca zdawałam sobie z tego sprawę, kiedy zaczęłam takie kartki tworzyć. A zaczęło się od Zakładu Aktywności Zawodowej SWOBODA, gdzie pracowałam jako animator kultury. To tam właśnie zajęłam się wykonywaniem kartek okolicznościowych, początkowo techniką kolażu potem malowanych ręcznie, głównie akwarelami i gwaszami. I tak to się zaczęło. Teraz uświadamiam sobie, ze właśnie na te prace przeniosłam marzenie z dzieciństwa – malowanie kwiatów. Zawsze bardzo chciałam malować. Wyniesiona z dzieciństwa fascynacja światem przyrody, kwiatów, drzew, pejzaży, sprawiła, że same one „wchodziły” na małe kartoniki i stawały się naiwnymi często zapamiętanymi z ogrodów dzieciństwa obrazkami. Właśnie naiwne, malowane kolorową plamą kwiatki i widoczki malowałam najczęściej. Te powstałe w Zakładzie Aktywności Zawodowej „poszły” do ludzi. Przechodząc przez ręce tych, którzy je kupili i tych, którzy je otrzymali. Te stworzone w domu trafiały do moich bliskich, rodziny i znajomych. Z pozostałych została stworzona wystawa ph. "Spełnienia marzeń" , która jest wyrazem spełnienia mojego dziecięcego marzenia i życzeniem spełnienia marzeń, tych, do których kartki trafiały, bo na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno. Niech ta wystawa będzie zachętą a jeśli choć jedno marzenie spełni się, dzięki choć jednej z wykonanych przeze mnie kartek będę szczęśliwa.

Wszystkim, którzy zachęcili mnie do malowania tym, którzy mnie tej trudnej sztuki uczyli i uczą oraz tym, którzy zorganizowali te wystawę serdecznie dziękuję.

Data utworzenia: 2013-01-18
Data aktualizacji: 2013-01-23