Pejzaż i architektura: Basen Morza Śródziemnego i nie tylko

Jadwiga Miluśka-Stasiak

· wystawy ·

Ponad pół roku czytelnicy i goście naszej biblioteki mogli podziwiać obrazy Władysława Kościelniaka na wystawie zatytułowanej „Pejzaż i architektura”. Prace nestora kaliskich artystów–plastyków, powstałe w ostatnich latach, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dlatego poprosiliśmy o kolejne obrazy.

Tym razem wraz z artystą udajemy się do Ziemi Świętej, Maroka, Grecji i Rumunii, by podziwiać piękno architektury, egzotyczną przyrodę i starożytną historię. Odwiedzamy też obiekty sakralne, a więc opactwo tynieckie, kaliską katedra, drewniane kościółki, kapliczkę w Tatrach, ale też cerkiew w Charkowie i bliskowschodni minaret. Historię przybliżają nam obrazy zamków w Książu, Chocimiu i Trokach, a dzięki pejzażom Zamojszczyzny i Ziemi Kaliskiej, obrazom młynów wodnych, wkomponowanych w otaczającą zieleń, możemy wraz z artystą podziwiać piękno przyrody i dawnej architektury drewnianej.

Zachęcamy do zwiedzania nowej wystawy Władysława Kościelniaka, świadczącej nie tylko o umiejętnościach, wiedzy i wrażliwości, ale także o twórczej pasji, która towarzyszy Mu przez całe życie.

Wystawa będzie czynna do końca czerwca 2014 r. i można ją oglądać w godzinach pracy biblioteki od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-19.00, w soboty w godz. 8.00 – 13.00.

Data utworzenia: 2014-04-10
Data aktualizacji: 2014-04-10