"Agaton i Stefan Gillerowie - dokumenty"

17 maja 2009 r. Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów w Opatówku obchodziła jubileusz 60-lecia istnienia i 10-lecia sprawowania zadań biblioteki powiatowej dla bibliotek publicznych Powiatu Kaliskiego Ziemskiego.

Uroczystości towarzyszyło otwarcie wystawy pt. „Agaton i Stefan Gillerowie – dokumenty”. W czytelni biblioteki wyeksponowane zostały dokumenty w oryginałach – listy, rodzinne dokumenty, fotografie i książki ze zbiorów odnalezionych w domu należącym niegdyś do rodziny Gillerów, a w korytarzu kopie tych dokumentów.

Wystawie dokumentów patronów biblioteki towarzyszyła wystawa fotografii przedstawiających działalność biblioteki w ostatnim dziesięcioleciu. Wystawa oryginałów dokumentów, ze względu na brak warunków do jej eksponowania w pomieszczeniach biblioteki była dostępna jedynie w czasie obchodów jubileuszu. Natomiast  kopie dokumentów gillerowskich oraz fotografie z działalności biblioteki można oglądać co najmniej do końca roku 2009.

Data utworzenia: 2009-11-06
Data aktualizacji: 2010-01-18