Konkursy


Konkurs fotograficzny - Ziemia Kaliska w zimowej szacie

Wyniki konkursu

W piątek 9 kwietnia 2010 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego „Ziemia Kaliska w zimowej szacie”.

W konkursie wzięło udział  46 uczestników (4 dorosłych, 12 uczniów szkół ponadpodstawowych i 30 uczniów szkół podstawowych) z Brzezin, Cekowa, Czajkowa, Godziesz, Iwanowic, Jankowa, Jastrzębnik, Kosmowa, Krowicy, Kuczowoli, Niemieckiej Wsi, Gostyni, Marchwacza, Michałowa, Opatówka, Pawłówka, Pietrzykowa, Piotrowa, Poklękowa, Porwit, Pośrednika, Przedzenia, Stawiszyna, Szadykierza i Szczytnik.

Uczestnicy przysłali na konkurs łącznie 223 fotografie.

Komisja Konkursowa w składzie: Mariusz Kuleczko, Helena Filipiak, Małgorzata Judasz i Jadwiga Miluśka-Stasiak postanowiła przyznać następujące nagrody:

W kategorii „Dorośli, studenci”
Eliza Pastusiak – Godziesze Wielkie – dodatkowa nagroda w formie 2 widokówek

W kategorii „Uczniowie szkół ponadpodstawowych”
Michał Spychała – Kościany
Patrycja Witońska - Brzeziny
Eliza Zielińska - Janków

W kategorii „Uczniowie starszych klas szkół podstawowych”
Anna Różańska – Kosmów
Marlena Spisz – Kuczewola
Tobiasz Staszak – Pośrednik
Wyróżnienie:
Dominik Knop - Porwity

Dodatkowa nagroda w formie widokówki - Adam Nawrocki – Stawiszyn

    W dniu podsumowania konkursu została otwarta w korytarzu biblioteki wystawa fotografii konkursowych, którą można oglądać w godzinach pracy biblioteki od 7.30 do 18.00, w soboty od 8.00 do 13.00. Wystawa będzie czynna do połowy czerwca 2010 roku.

W bibliotece w Opatówku oraz w Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu przy ul. Zamkowej można nabyć widokówki wykonane na podstawie fotografii konkursowych,  ufundowane przez Agencję Reklamową W 47 Mariusza Kuleczki.

Widokówki przedstawiają kościół parafialny w Godzieszach  Wielkich (fot. Eliza Pastusiak), widok z Borku na Żydów (fot. Eliza Pastusiak) oraz kościół parafialny w Tłokini Wielkiej (fot. Adam Nawrocki). Do nabycia są także widokówki z poprzedniego konkursu: stawy w Lipce i park w Opatówku.
 

Widok z Borku na Żydów

Kościół w Godzieszach Wielkich

                  Kościół w Tłokini Kościelnej


Dochód ze sprzedaży widokówek zostanie przeznaczony na zakup książek dla biblioteki.

 

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej - letniej edycji konkursu.

Zobacz galerię prac z dotychczasowych edycji konkursu.

 


 

 

Wyłoniono już laureatów konkursu „Ziemia Kaliska w zimowej szacie”. Uroczyste ogłoszenie wyników, podsumowanie i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 9 kwietnia 2010 roku o godz. 1400 w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku, Plac Wolności 18.

Zapraszamy uczestników, opiekunów i wszystkich zainteresowanych.

 

 

 


 

Twoje zdjęcie na pocztówkę!

Ziemia Kaliska w zimowej szacie

Powiatowy konkurs fotograficzny

 

1. Organizatorami konkursu są: Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów w Opatówku i Agencja Reklamowa W (47) Mariusza Kuleczki.

2. Konkurs jest adresowany do fotografów – amatorów.

3. Uczestnicy będą oceniani w 3 kategoriach:
a/ uczniowie starszych klas szkół podstawowych
b/ uczniowie szkół ponadpodstawowych
c/ studenci i inni dorośli

4. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na piękno i walory Powiatu Kaliskiego Ziemskiego w okresie zimowym oraz umiejętność zachowania tego piękna na fotografii (szczególne miejsca, urocze zakątki, architektura, panoramy a także przyroda gmin: Blizanów, Brzeziny, Ceków, Godziesze, Koźminek, Lisków, Mycielin, Opatówek, Stawiszyn, Szczytniki i Żelazków).

5. Każdy z uczestników może nadesłać do 5 fotografii kolorowych lub czarno-białych o wymiarach 13 x 18 cm, bez ramki, na matowym papierze fotograficznym, nie podklejanych, wcześniej nie prezentowanych i nie nagradzanych. Prosimy uczestników o zachowanie klisz, z których wywoływane są zdjęcia. Właścicieli aparatów cyfrowych prosimy  o wykonanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości i dołączenie zapisu na płycie CD.  

6. Fotografie nie mogą być efektem montażu komputerowego.

7. Każda fotografia powinna być czytelnie opisana. Opis powinien zawierać:
a/ nazwę przedstawionego obiektu lub miejsca
b/ kategorię uczestnika
c/ godło uczestnika (nie nazwisko)

8. Do fotografii należy dołączyć zaklejoną kopertę oznaczoną godłem uczestnika zawierającą dokładne dane: imię, nazwisko i  adres. Uczniowie podają także nazwę i adres szkoły.

9. Fotografie należy dostarczyć nie podklejone w płaskich sztywnych opakowaniach pod adresem:
Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów
Plac Wolności 18
62-860 Opatówek
w terminie do dnia 28 lutego 2010 r.

10. Organizatorzy będą traktowali prace z największą starannością, jednak nie biorą odpowiedzialności za ich uszkodzenie w czasie przesyłki.

11. Nadesłane zdjęcia przejdą na własność organizatorów, którzy zastrzegają sobie prawo ich nieodpłatnej publikacji w różnych środkach przekazu. Prezentowane i publikowane fotografie będą podpisywane nazwiskiem autora.

12. Zgłoszone do udziału w konkursie fotografie będzie oceniało jury powołane przez organizatora konkursu.

13. Dla autorów najlepszych fotografii przewidziane są cenne nagrody książkowe. Ponadto niektóre z nich zostaną uwiecznione na widokówkach przez Agencję Reklamową W (47) Mariusza Kuleczki.

14. Organizatorzy zawiadomią uczestników o terminie wręczenia nagród oraz otwarcia wystawy pokonkursowej w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku.

15. Zgłoszenie prac na konkurs uważane będzie za uznanie warunków regulaminu oraz wyrażenie zgody na publikowanie danych osobowych – zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. (Dz.U. Nr 133 poz. 883).


Zobacz jak było podczas pierwszej edycji konkursu.

 Data utworzenia: 2010-01-12
Data aktualizacji: 2010-07-02

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony