Konkursy


Konkurs fotograficzny - Portret

· konkursy ·

W konkursie wzięło udział 9 uczestników (w tym 5 uczniów gimnazjów i 4 uczniów szkół ponadgimnazjalnych), którzy zgłosili 25 prac.

Komisja Konkursowa w składzie Mariusz Kuleczko, Jadwiga Miluśka-Stasiak i Małgorzata Judasz 10 czerwca 2011 roku przejrzała i oceniła prace. Przyznano

  • w kategorii gimnazjów: nagrodę dla Aleksandry Żabierek oraz wyróżnienia dla Adama Dębickiego i Majki Paś.
  • w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: nagrodę dla Darii Raczyk.

Prace można oglądać na wystawie w naszej bibliotece (zgodnie z Regulaminem, zdjęcia opublikować w mediach możemy tylko po otrzymaniu zgody osób fotografowanych). 

Gratulujemy laureatom, wszystkim uczestnikom dziękujemy za nadesłane prace i zapraszamy do udziału w następnych konkursach.

 


 

 

Ogłoszenie wyników i podsumowanie konkursu odbędzie się we wtorek 21 czerwca 2011 roku o godz. 14.00 w czytelni biblioteki.

Zapraszamy uczestników i innych zainteresowanych.

 

 


 

Powiatowy konkurs fotograficzny

 

1. Organizatorami konkursu są: Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów w Opatówku i Agencja Reklamowa W(47) z Kalisza.

2. Konkurs jest adresowany do fotografów – amatorów.

3. Uczestnicy będą oceniani w 2 kategoriach:
a) uczniowie starszych klas szkół podstawowych i gimnazjów
b) uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci, dorośli.

4. Celem konkursu jest stworzenie portretów naturalnych i dynamicznych, pozbawionych pozy i sztuczności.

5. Uczestnik powinien „zatrzymać w kadrze” reakcję fotografowanej osoby na zadane jej niespodziewanie pytanie: „Czy pamiętasz, kiedy po raz pierwszy się całowałaś (-łeś)".

6. Każdy z uczestników może nadesłać do 3 fotografii kolorowych lub czarno-białych o wymiarach 13 x 18 cm, bez ramki, na matowym papierze fotograficznym.

7. Uczestnicy konkursów powinni uzyskać zgodę osób fotografowanych na publikację ich wizerunków na wystawie w bibliotece (fotografie nie będą publikowane w prasie, w Internecie itp.)

8. Fotografie nie mogą być efektem montażu komputerowego.

9. Każda fotografia powinna być opisana. Opis powinien zawierać:
a) godło (login) uczestnika
b) kategorię uczestnika.

10. Do kompletu fotografii należy dołączyć płytę CD z zapisem cyfrowym i zaklejoną kopertę, na której należy napisać godło uczestnika. Wewnątrz koperty należy umieścić dokładne dane uczestnika: godło, imię, nazwisko i  adres. Uczniowie podają także nazwę i adres szkoły.

11. Fotografie należy przysłać nie podklejone w płaskich sztywnych opakowaniach pod adres:

Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów
Pl. Wolności 18
62-860 Opatówek
w terminie do 31 maja 2011 r.

12. Organizatorzy będą traktowali prace z największą starannością, jednak nie biorą odpowiedzialności za ich uszkodzenie w czasie przesyłki.

13. Nadesłane zdjęcia przejdą na własność organizatorów i będą publikowane jedynie na wystawie w korytarzu biblioteki. Pod zdjęciami zostaną zamieszczone tylko nazwiska autorów fotografii.

14. Zgłoszone do udziału w konkursie fotografie będzie oceniało jury powołane przez organizatora konkursu.
15. Dla autorów najlepszych fotografii przewidziane są cenne nagrody książkowe. Fotografie będą eksponowane na wystawie w korytarzu biblioteki.

16. Organizatorzy zawiadomią uczestników o terminie wręczenia nagród oraz otwarcia wystawy pokonkursowej w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku.

17. Zgłoszenie prac na konkurs uważane będzie za uznanie warunków regulaminu oraz wyrażenie zgody na publikowanie danych osobowych – zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. (Dz. U. Nr 133 poz. 883).Data utworzenia: 2011-02-10
Data aktualizacji: 2011-06-22

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony