Konkursy


Konkurs fotograficzny - Piękno jesieni wokół nas

Wyniki konkursu

 

W konkursie wzięło udział 39 uczestników (7 dorosłych, 12 uczniów szkół ponadpodstawowych i 20 uczniów starszych klas szkół podstawowych) z Brzezin, Cekowa, Cieni Drugiej, Iwanowic, Jastrzębnik, Kosmowa, Koźminka, Liskowa, Marchwacza, Opatówka, Pośrednika, Sierzchowa, Stawiszyna i Szczytnik.

Przysłano na konkurs  łącznie 142 fotografie, w tym 16 fotografii było niezgodnych z regulaminem.

Przyznano następujące nagrody:

W kategorii „Dorośli, studenci”:
Marta Filipczak,
Magdalena Galuba,
Danuta Walczak

W kategorii „Uczniowie szkół ponadpodstawowych”:
Michał Spychała,
Kornelia Woźniak,
Karolina Żarnecka.

W kategorii „Uczniowie starszych klas szkół podstawowych”
Santana Figiel,
Monika Trunkwalter,
Monika Walczak.

Wyróżnienie:
Anna Stasiak

 

Dwie fotografie: "Park w Opatówku" Danuty Walczak oraz "Stawy w Lipce" Michała Spychały zostały wydane w postaci pocztówek przez Agencję Reklamową W(47) Mariusza Kuleczki z Kalisza.

 

 


Pocztówki można nabyć w naszej bibliotece oraz w Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu przy ul. Zamkowej.

 

Zapraszamy do kolejnej edycji konkursu.


Zobacz wybrane zdjęcia.

 


 

 

Uroczyste ogłoszenie wyników i podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 15 stycznia 2010 roku o godz. 1400 w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku.

Zostanie otwarta także wystawa pokonkursowa pt. "Piękno Ziemi Kaliskiej w fotografii".

Zapraszamy uczestników konkursu oraz wszystkich zainteresowanych. 

 

 


 

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w styczniu. Oprócz nagród przyznanych laureatom, będą nagrody specjalne w formie widokówek wydanych przez Agencję Reklamową W(47).

Konkurs będzie kontynuowany w pozostałych porach roku. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich fotografów amatorów, zarówno młodzież jak i dorosłych.

 


 

Regulamin konkursu

1. Organizatorami konkursu są: Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów w Opatówku i Agencja Reklamowa W(47) Mariusza Kuleczki.

2. Konkurs jest adresowany do fotografów – amatorów.

3. Uczestnicy będą oceniani w 3 kategoriach:
a/ uczniowie starszych klas szkół podstawowych
b/ uczniowie szkół ponadpodstawowych
c/ studenci i inni dorośli

4. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na piękno i walory Powiatu Kaliskiego Ziemskiego w październiku – miesiącu bogatym w kolory oraz umiejętność zachowania tego piękna na fotografii (przyroda, architektura, panoramy miejscowości z gmin: Blizanów, Brzeziny, Ceków, Godziesze, Koźminek, Lisków, Mycielin, Opatówek, Stawiszyn, Szczytniki i Żelazków).

5. Każdy z uczestników może nadesłać do 5 fotografii kolorowych lub czarno-białych o wymiarach 13 x 18 cm, bez ramki, na matowym papierze, wcześniej nie prezentowanych i nie nagradzanych. Prosimy uczestników o zachowanie klisz, z których wywoływane są zdjęcia. Właścicieli aparatów cyfrowych prosimy o wykonanie zdjęć w  wysokiej rozdzielczości i dołączenie ich na płycie CD.  

6. Fotografie nie mogą być efektem montażu komputerowego.

7. Każda fotografia powinna być czytelnie opisana. Opis powinien zawierać:
a/ nazwę przedstawionego obiektu lub miejsca
b/ kategorię uczestnika
c/ godło uczestnika

8. Do fotografii należy dołączyć zaklejoną kopertę oznaczoną godłem uczestnika zawierającą dokładne dane: imię, nazwisko i  adres. Uczniowie podają także nazwę i adres szkoły.

9. Fotografie należy przysłać nie podklejone w płaskich sztywnych opakowaniach pod adresem:
Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów
Pl. Wolności 18
62-860 Opatówek
w terminie do dnia 6 listopada 2009 r.

10. Organizatorzy będą traktowali prace z największą starannością, jednak nie biorą odpowiedzialności za ich uszkodzenie w czasie przesyłki.

11. Nadesłane zdjęcia przejdą na własność organizatorów, którzy zastrzegają sobie prawo ich nieodpłatnej publikacji w różnych środkach przekazu. Prezentowane i publikowane fotografie będą podpisywane nazwiskiem autora.

12. Zgłoszone do udziału w konkursie fotografie będzie oceniało jury powołane przez organizatora konkursu.

13. Dla autorów najlepszych fotografii przewidziane są cenne nagrody książkowe. Ponadto najlepsze fotografie zostaną uwiecznione na widokówkach przez Agencję Reklamową W (47) Mariusza Kuleczki.

14. Organizatorzy zawiadomią uczestników o terminie wręczenia nagród oraz otwarcia wystawy pokonkursowej w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku.

15. Zgłoszenie prac na konkurs uważane będzie za uznanie warunków regulaminu oraz wyrażenie zgody na publikowanie danych osobowych – zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. (Dz.U. Nr 133 poz. 883).

Data utworzenia: 2009-10-01
Data aktualizacji: 2010-07-02

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony