Konkursy


Konkurs fotograficzny - Burza

Wyniki konkursu

W konkursie wzięło udział  7 uczestników (5 dorosłych, 1 uczeń szkoły ponadpodstawowej i 1 uczeń ze szkoły podstawowej) z Brzezin, Jastrzębnik, Kalisza i Opatówka. Uczestnicy przysłali na konkurs 34 fotografie.

Przyznano następujące nagrody:

 • w kategorii „Dorośli, studenci”:

Marta Filipczak – Brzeziny
     Edyta Marciniak – Kalisz
     Danuta Walczak – Opatówek.

 • w kategorii „Uczniowie szkół ponadpodstawowych”: Aleksandra Żabierek - wyróżnienie
 • w kategorii „Uczniowie starszych klas szkół podstawowych": Mateusz Gruszka - w podziękowaniu za udział.

 

Zobacz galerię prac konkursowych wszystkich edycji

 

Zobacz regulamin kolejnego konkursu fotograficznego


16 września jury w składzie: Mariusz Kuleczko, Jadwiga Miluśka-Stasiak, Robert Matczak, Małgorzata Judasz przejrzało  i oceniło prace konkursowe.

Ogłoszenie wyników i podsumowanie konkursu odbędzie się  23 września 2010 roku o godz. 1500 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Opatówku.

Zapraszamy.

 

 


 

Twoje zdjęcie na pocztówkę!

Burza

Powiatowy konkurs fotograficzny

 1. Organizatorami konkursu są: Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów w Opatówku i Agencja Reklamowa W(47) Mariusza Kuleczki.

 2. Konkurs jest adresowany do fotografów – amatorów.

 3.  Uczestnicy będą oceniani w 3 kategoriach:
  a) uczniowie starszych klas szkół podstawowych
  b) uczniowie szkół ponadpodstawowych
  c) studenci i inni dorośli

 4. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na zjawisko atmosferyczne, jakim jest burza; może to być krajobraz przed burzą, groza i niezwykłość zjawiska, błyskawice i to wszystko, co wiąże się z letnią burzą.

 5. Każdy z uczestników może nadesłać do 5 fotografii kolorowych lub czarno-białych o wymiarach 13 x 18 cm, bez ramki, na matowym papierze, wcześniej nie prezentowanych i nie nagradzanych. Prosimy uczestników o zachowanie klisz, z których wywoływane są zdjęcia. Właścicieli aparatów cyfrowych prosimy o wykonanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości i dołączenie ich na płycie CD.
 6. Fotografie nie mogą być efektem montaż komputerowego.

 7. Każda fotografia powinna być czytelnie opisana. Opis na fotografii powinien zawierać:
  a) nazwę przedstawionego obiektu lub miejsca
  b) kategorię uczestnika
  c) godło uczestnika

 8. Do fotografii należy dołączyć zaklejoną kopertę, na której należy napisać godło uczestnika. Wewnątrz koperty należy umieścić dokładne dane uczestnika: imię, nazwisko i adres. Uczniowie podają także nazwę i adres szkoły.

 9. Fotografie należy przysłać  nie podklejone w płaskich sztywnych opakowaniach w terminie do 15 września 2010 r. pod adresem:
  Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów

  Pl. Wolności 18

  62-860 Opatówek

 10. Organizatorzy będą traktowali prace z największą starannością, jednak nie biorą odpowiedzialności za ich uszkodzenie w czasie przesyłki.

 11. Nadesłane zdjęcia przejdą na własność organizatorów, którzy zastrzegają sobie prawo ich nieodpłatnej publikacji w różnych środkach przekazu. Prezentowane i publikowane fotografie będą podpisywane nazwiskiem autora.

 12. Zgłoszone do udziału w konkursie fotografie będzie oceniało jury powołane przez organizatora konkursu.

 13. Dla autorów najlepszych fotografii przewidziane są cenne nagrody książkowe. Wszystkie fotografie będą eksponowane na wystawie w korytarzu biblioteki.

 14. Organizatorzy zawiadomią uczestników o terminie wręczenia nagród oraz otwarcia wystawy pokonkursowej w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku.

 15. Zgłoszenie prac na konkurs uważane będzie za uznanie warunków regulaminu oraz wyrażenie zgody na publikowanie danych osobowych – zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. (Dz.U. Nr 133 poz. 883).

 

Zobacz galerię prac z poprzednich edycji konkursu.

 

 Data utworzenia: 2010-06-17
Data aktualizacji: 2011-01-18

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony