Konkursy


11.04.08 r. - VI powiatowy konkurs recytatorski im. Stefana Gillera

· konkursy ·

11 kwietnia 2008 r. odbył się w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów VI Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Stefana Gillera. W konkursie wzięło udział 41 uczestników (32 gimnazjalistów i 9 licealistów) z Kalisza, Brzezin, Chełmc, Liskowa, Opatówka, Rajska, Szczytnik i Tłokini Wielkiej. Młodzież miała do wyboru wiersze poetów związanych z Opatówkiem (Stefan Giller, Łucja Pinczewska-Gliksman i Eligiusz Kor-Walczak) i z Kaliszem (Adam Asnyk i Maria Konopnicka). W tym roku, poza poezją Stefana Gillera, największą popularnością cieszyła się poezja Łucji Pinczewskiej-Gliksman i Adama Asnyka.

Liczne uczestnictwo w konkursie i dobre przygotowanie uczestników świadczą o tym, że poezja jest bliska młodym ludziom, którzy wykazują się dużą wrażliwością, wyobraźnią i odczuwają potrzebę obcowania z żywym słowem.

Komisja Konkursowa w składzie - dr Anna Szurczak, mgr Danuta Jankowska i mgr Stefania Wodzińska przyznała, w kategorii gimnazjalistów, I miejsce - Paulinie Nowickiej z Zespołu Szkół w Rajsku, II miejsca zajęli: Krzysztof Pawlaczyk z Gimnazjum w Opatówku i Agnieszka Janiak z Zespołu Szkół w Tłokini Wielkiej; III miejsca zajęli: Martyna Krawczyk i Katarzyna Skweres z Gimnazjum w Brzezinach oraz Bartosz Wojtaszczyk z Zespołu Szkół w Tłokini Wielkiej. Komisja przyznała także 2 wyróżnienia, które otrzymali: Aleksandra Tomczyk i Izabela Orzechowska z Gimnazjum w Brzezinach.

W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych Komisja przyznała I miejsce - Aleksandrze Wojtaszak z V LO w Kaliszu, II miejsce - Darii Roszak z III LO w Kaliszu oraz 2 wyróżnienia: Angelice Zielińskiej i Kindze Celer z Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku.


Data utworzenia: 2009-09-22
Data aktualizacji: 2009-09-23

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony