Zrozumieć siebie z Małgorzatą Przygońską

Jadwiga Miluśka-Stasiak

· spotkania ·

22 października 2010 r. gościła w bibliotece w Opatówku Małgorzata Przygońska, z urodzenia opatowianka,  z wykształcenia pedagog, psychoterapeutka, trenerka rozwoju osobistego i duchowego. W swojej pracy łączy umiejętności z zakresu różnych dziedzin: Terapii Odwykowej, Neurolingwistycznego Programowania, Konstelacji Rodzinnych, Huny, Tappingu, Cyfrologii,      Vedic Art i innych. Pomaga ludziom świadomie, z miłością budować życie rodzinne, rozwiązywać problemy i budować głębokie relacje partnerskie miedzy innymi poprzez odkrywanie i usuwanie wielopokoleniowych wzorców rodzinnych i życie z zgodzie z własnym przeznaczeniem.

Małgorzata Przygońska jest autorką książki pt. „Dotyk serca - droga do poznania siebie", która jest piękną i prawdziwą historią miłości i poszukiwania samego siebie. Książka inspiruje do osobistych refleksji i przemyśleń, uczy wiary w siebie i pokazuje możliwości zmian w życiu człowieka.
W czasie spotkania z czytelnikami biblioteki podkreślała znaczenie prawdziwej miłości, która kształtuje nasze życie oraz wagę przebaczania. Umiejętność przebaczania  jest w życiu niezwykle potrzebna i ma wielki wpływ na naszą kondycję psychiczną, a także fizyczną. Ten temat wywołał wiele pytań, bo wydaje się, że tak trudno jest wybaczać tym, którzy wyrządzili nam krzywdę. A przecież wielu z nas modląc się codziennie mówi o wybaczeniu. Brak przebaczenia i nienawiść niszczy nasze życie i cudze.

W spotkaniu poruszany był także temat śmierci oraz inne sprawy. Było ono pretekstem do refleksji nad sobą i nad otaczającym nas światem. Przecież każdy z nas chce żyć szczęśliwie,w zdrowiu, w dobrych relacjach z innymi ludźmi.

Na zakończenie Małgosia zacytowała motto swojej książki, którego inspiracją był papież Jan Paweł II.

Zapytałam Mistrza- kiedy człowiek staje się wielkim?
Odpowiedział:
Kiedy idzie przez życie z miłością,
Kiedy pochyla się nad biednym, chorym i potrzebującym,
Kiedy wybacza i darowuje,
Kiedy odpuszcza i nie rozdrapuje ran,
Kiedy słucha i jest wdzięczny,
Kiedy z radością rozpoczyna nowy dzień,
Kiedy widzi Boga w każdym człowieku i wielbi go,
Kiedy żyje godnie, kocha bez zastrzeżeń i warunków,
Kiedy idzie drogą prawdy i bezkompromisowości,
Kiedy pozwala się kochać okazując swą słabość
i niedoskonałość,
Wtedy staje się wielki.

W tych słowach zawarta jest prawda o wielkości człowieka; dla nas są one wskazówkami, jak żyć, by być szczęśliwym. Uświadomienie sobie, że te wszystkie cechy są dostępne dla każdego z nas jest ogromnym krokiem na drodze naszego rozwoju. Wymaga to jednak od nas uważności, doceniania siebie  i wiary w swoją moc.

Mam nadzieję, że Małgosia jeszcze nie raz podzieli się z nami swoją wiedzą, doświadczeniami i pozytywnym stosunkiem do ludzi i otaczającego nas świata.

Zobacz więcej o naszym gościu
.

Data utworzenia: 2010-11-24