Imprezy biblioteczne


Zima, której nie było?

W samym środku ferii 19 lutego 2015 r. dzieciaki zebrały się w bibliotece na zajęciach inspirowanych książką Katarzyny Minasowicz "Zima, której nie było". Na początek rozmawialiśmy o zimie i czytaliśmy książkę Pani Katarzyny oglądając jednocześnie prezentację multimedialną pięknych krajobrazów zimowych.

Potem było malowanie zimowych pejzaży nietypową techniką - pastą do zębów. Czasem, dla wzmocnienia ekspresji artystycznej, pasta była mieszana z farbami do malowania palcami.

Ukończone dzieła zostały odłożone do wyschnięcia i nadszedł czas na zabawy: testowanie pamięci i spostrzegawczości (wypisz listę przedmiotów, które wcześniej oglądałeś przez kilka minut, a potem zostały zasłonięte chustą); refleks w myśleniu i działaniu (rzuć piłkę wymawiając nazwę żywiołu. Ten kto złapie piłkę niech wymieni nazwę zwierzęcia żyjącego na ziemi, w wodzie lub w powietrzu); czy wreszcie ćwiczenie sztuki pięknęgo przemawiania (spróbuj powiedzieć zdanie-łamaniec językowy, trzymając nakrętkę w ustach). Każde z zadań budziło wiele śmiechu, ale nie były wcale takie proste do wykonania.

Przez cały czas w całej bibliotece pachniało pastą do zębów. Na koniec można było zobaczyć zimowe obrazki przedstawiające na przykład zorzę polarną nad Giewontem.

 
Data utworzenia: 2015-02-19
Data aktualizacji: 2015-02-19

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony