Zajęcia dla dzieci "Opatówek w barwach jesieni"

W piątkowe popołudnie 16 października 2009 r. odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia z cyklu „zabawy z książką”. Tym razem tematem spotkania był ”Opatówek w barwach jesieni”.

Pogoda nie sprzyjała spacerom, zatem konieczne było przygotowanie takiej dekoracji, która wprowadziłaby dzieci w jesienną atmosferę. Mnóstwo kolorowych liści, kasztany a pośród nich rysunki pana Władysława Kościelniaka przedstawiające różne miejsca w Opatówku stały się inspiracją do tworzenia prac plastycznych, ukazujących naszą okolicę w barwach jesieni.

Nieodzownym elementem naszych spotkań jest czytanie. Tak było i tym razem. Opowiastki, bajki a także zagadki o jesienni były przerywnikami w pracy nad tworzeniem bukietów róż z jesiennych liści. Bukiety ozdabiają teraz domy naszych małych czytelników, zaś ich prace plastyczne można podziwiać w wypożyczalni biblioteki.

Data utworzenia: 2009-10-22
Data aktualizacji: 2009-10-22