Imprezy biblioteczne


Wiosenne inspiracje dla dzieci

Małgorzata Matysiak

· dzieci · imprezy ·

Początek kalendarzowej wiosny już za nami, ale zarówno kapryśna aura jak i szare, pozbawione zieleni obejścia nie bardzo do tego przekonują. "Wiosenne inspiracje", będące tematem kolejnych zajęć w bibliotece sprawiły, że w piątek 25 marca zrobiło się wyjątkowo wiosennie i kolorowo.
    W pierwszej części spotkania uczestnicy mieli okazję zapoznać się z odgłosami ptaków żyjących w Polsce. Prezentacja multimedialna pozwoliła pokazać dzieciom jak dany ptaszek wygląda i jak pięknie śpiewa. W głosowaniu na najpiękniejszy ptasi śpiew zwyciężył słowik, drugie miejsce przypadło puszczykowi.

    Poznanie utworów muzycznych skomponowanych w hołdzie tej wspaniałej porze roku, to także dobry pomysł aby zainspirować wiosennie. Dzieci wysłuchały Wiosny Antonio Vivaldiego, Odgłosy wiosny Johanna Straussa, Wiosna to ja w wykonaniu Eleni,  Wiosna ach to ty Marka Grechuty, Przyjdzie wiosna znów Ani Wyszkoni. Największy entuzjazm wzbudziła piosenka Skaldów. Może o tym zadecydował ten pełen humoru fragment:

                  Portret dziadzia rankiem wyszedł z ram
                  I na spacer poszedł sobie sam
                  Nie przeszkadza tytuł, wiek i płeć
                  By zielono wiosną w głowie mieć


    W czasie zajęć dzieci rozwiązały także wiosenną krzyżówkę.
    W drugiej części spotkania w czytelni biblioteki zaroiło się od cudownych, barwnych motyli. Do ich stworzenia użyte zostały rozmaite materiały i przedmioty. Młodzi artyści prześcigali się w pomysłach i talencie. Motyle są piękne, zostały więc ozdobą naszej biblioteki.


Data utworzenia: 2011-03-28
Data aktualizacji: 2011-03-29

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony