Wiesław Drabik w Szkole Podstawowej w Sierzchowie.

Małgorzata Matysiak

Wiesław Drabik urodził się w Krakowie, ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą, gdzie jak sam twierdzi: "napisał bardzo nudną pracę dyplomową uzyskując tytuł magistra inżyniera chemii".

W 1989 roku założył firmę reklamową, w której powstawały pierwsze ulotki, katalogi i okładki do malowanek Wydawnictwa "Skrzat". Często pod obrazkami musiały znaleźć się krótkie podpisy, rymowanki czy zagadki. Tak zaczęły powstawać pierwsze teksty.

Od tamtego czasu powstało wiele książeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. w wydawnictwach: "Skrzat", "Debit", "Wilga" i "Pascal".
    Najbardziej znane bajeczki to: "Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków", "Awantura na podwórku", "Łakomczucha", "Kocie łakocie", "Mała mysz skacze czyli myszomania", "Jak baran zbaraniał na szkole przetrwania", "Nie-zły pies". Niektóre z książek były prezentowane w programie telewizyjnym pt. "Książki z górnej półki", pokazano je również na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku.
    17 marca 2010 roku w dzień swoich urodzin Pan Drabik odwiedził dzieci z klas 0-3 w Szkole Podstawowej w Sierzchowie. Spotkanie odbyło się dzięki naszej bibliotece a pomysł aby zorganizować je właśnie w Sierzchowie, spotkał się z ogromnym entuzjazmem Dyrektor Aliny Łańduch.

Panie nauczycielki ze szkoły w Sierzchowie znakomicie przygotowały swoich podopiecznych. Dzieci świetnie orientowały się w tematyce bajek swojego gościa. Bez pomyłek odpowiadały na pytania i przygotowane zagadki. Chłopiec, który udzielił najwięcej poprawnych odpowiedzi otrzymał w nagrodę książeczkę z podpisem autora.

Na koniec spotkania dzieci zaśpiewały Panu Drabikowi "Sto lat", ofiarowały piękne kwiaty i samodzielnie wykonanego, wielkanocnego zajączka, który być może zainspiruje  pisarza do napisania kolejnej bajeczki. Każdy mógł kupić dla siebie książeczkę i otrzymać autograf.

Data utworzenia: 2010-03-17
Data aktualizacji: 2010-05-27