Imprezy biblioteczne


W Leśnym Centrum Edukacyjnym

Małgosia Matysiak

Leśne Centrum Edukacyjne w Winiarach odwiedziliśmy po raz pierwszy kilka lat temu. Była to bardzo ciekawa i udana wizyta, dlatego postanowiliśmy zebrać następną grupę chętnych i wybrać się tam po raz kolejny.

Pan leśniczy Tomasz Czerniak przyjął nas w 13 lutego 2014 r. w przytulnej sali edukacyjnej, gdzie płonął ogień w kominku i otaczało nas mnóstwo ciekawych eksponatów związanych z lasem. Każdy miał okazję zapoznać się z wartościowymi informacjami. Rozmawialiśmy o roślinach i grzybach, o tym co daje nam las i co my możemy zrobić dla lasu, aby przetrwał dla kolejnych pokoleń. Z prezentacji multimedialnej dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta możemy spotkać w naszych lasach i jakie wydają one odgłosy. Niektóre były dla nas całkowitą nowością i zaskoczeniem. Dowiedzieliśmy się sporo o pracy leśniczych. Niestety nieustającą zmorą w tej pracy są bezmyślni ludzie, którzy wywożą śmieci do lasu oraz złodzieje drzewa, czy kłusownicy.

 Wykorzystując piękną pogodę i czas jaki pozostał nam do odjazdu autobusu poszliśmy jeszcze na spacer do winiarskiego lasu, a po dotarciu do Opatówka odwiedziliśmy nasz park, gdzie rozwiesiliśmy podarowane nam przez pana leśniczego kule z karmą dla ptaków.

Dziękujemy Damianowi Jakóbczakowi za wsparcie w opiece nad dzieciakami oraz za część zdjęć.


W drodze
W drodze
Wysiadamy w Winiarach
Wysiadamy w Winiarach
W sali Leśnego Centrum Edukacyjnego
W sali Leśnego Centrum EdukacyjnegoLeśne Centrum Edukacyjne
Leśne Centrum Edukacyjne

Ciekawostki na ścieżce edukacyjnej
Ciekawostki na ścieżce edukacyjnejPiszemy skąd jesteśmy
Piszemy skąd jesteśmy
Konkurs na najgłupszą minę
Konkurs na najgłupszą minę

Z karmą dla ptaków w parku w Opatówku
Z karmą dla ptaków w parku w Opatówku


Data utworzenia: 2014-02-14
Data aktualizacji: 2014-02-14

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony