VIII Bajkowa noc w bibliotece z księżniczkami i rycerzami

Małgorzata Matysiak

Podczas kolejnej bajkowej nocy, która odbyła się z 28 na 29 sierpnia 2012 r. w naszej bibliotece zagościło szacowne grono księżniczek i rycerzy.

Tematyka tegorocznego, ósmego już nocnego szaleństwa pozwoliła na prowadzenie wielu ciekawych zabaw, z których każda wydawała się być ciekawszą od poprzedniej.

Księżniczki i rycerze poznawali zasady dworskiej etykiety, budowali wieże z gazet, wybrali się na nocny spacer do parku gdzie przy wzgórzu zamkowym wysłuchali opowieści o księżnej Aleksandrze Zajączkowej i jej mężu, generale Józefie Zajączku. Przy wzgórzu nie zabrakło też zabawy przeciąganie liny i zabawy w smoka. Po powrocie na dzieci czekała prawdziwie królewska uczta, którą przygotowaliśmy ze smakołyków zakupionych przez rodziców dzieci i bibliotekę. Inne zajęcia były sprawdzianem odwagi i zręczności, po których nastąpiło uroczyste pasowanie na rycerzy i rycerki. Najwięcej emocji dostarczyła wszystkim zabawa „nieustraszeni”. Podczas tej zabawy można było wylosować z wielkiego worka np.: włosy wiedźmy, gluty trolla, oko cyklopa lub zdechłego chomika, a żeby było jeszcze bardziej ekstremalnie, losujący mieli zasłonięte oczy i musieli dotknąć owej ohydnej rzeczy, która w przypadku włosów wiedźmy okazała się ugotowanym makaronem, w przypadku glutów trolla był to kisiel, a za zdechłego chomika posłużył owoc kiwi...

Młodzi uczestnicy tegorocznego spotkania bawili się do godziny drugiej w nocy po czym ułożyli się do snu pośród regałów naszej czytelni. Rano, po leniwej pobudce i słodkim śniadanku wszystkie dzieci udały się do swoich domów.

Data utworzenia: 2012-08-29
Data aktualizacji: 2012-09-05