VII Rajd Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Nasza biblioteka, podobnie jak w latach poprzednich, zaangażowała się w przygotowanie i wspomogła przeprowadzenie Rajdu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych naszej gminy. Wystąpiliśmy z pogadanką o ciekawostkach związanych z miejscowością, w której odbywał się rajd, przygotowaliśmy test z tych wiadomości oraz przeprowadziliśmy zabawy integracyjne na koniec imprezy.

VII Rajd MDP w tym roku odbył się w Sierzchowie. Udział wzięło 9 drużyn z 7 MDP w naszej gminie. Przybyło około 80 młodych strażaków oraz ich opiekunowie i starsi koledzy z drużyn. Nad całością czuwał druh Henryk Łazarek, zajmujący się sprawami młodzieży strażackiej w naszej gminie oraz gospodarze - strażacy z OSP Sierzchów. Trasa rajdu liczyła aż 6 km, na której rozstawiono punkty z zadaniami dla drużyn. Było rozpoznawanie sprzętu strażackiego, rzut "grantem" do celu, śpiewanie hymnu OSP, nalewanie wody durszlakiem do butelek, strzelanie z wiatrówki, rzuty do kosza za 3 punkty i kilka innych konkurencji. Nie lada atrakcją stał się pokaz akcji cięcia zablokowanego samochodu przeprowadzony przez strażaków z OSP w Opatówku. Potem młodzi strażacy mogli obserwować zmagania swoich opiekunów i wójta Sebastiana Wardęckiego w dwu nietypowych dyscyplinach. Umocniono więzy przyjaźni i współpracy oraz sprawdzono na jaką odległość można bezpiecznie rzucać do siebie surowym jajkiem.

Na koniec wszyscy mogli odpocząć i posilić się kiełbaskami pieczonymi przy ogniskach.

Data utworzenia: 2014-09-11
Data aktualizacji: 2015-01-30