27/28.08.2009 - V Bajkowa Noc w Bibliotece z kotem Bonifacym

Jadwiga Miluśka-Stasiak

To była już piąta bajkowa noc dla najmłodszych czytelników zorganizowana w bibliotece w Opatówku. Tym razem bohaterem nocy był popularny kot Bonifacy, który osobiście zjawił się w bibliotece.  17 uczestników imprezy w wieku od 7 do 10 lat również przemieniło się w koty z wąsami i ogonami. Zaczęły się kocie figle starannie przygotowane przez bibliotekarki – Małgorzatę Matysiak i Barbarę Sulwińską.

Zabawy przeplatane były czytaniem bajek i opowiadań, których bohaterami są koty. A książek o kociej tematyce jest w bibliotece wiele. Bardzo smakowała kocia kolacja. Wśród konkurencji było picie mleka ze spodeczków, co wcale nie było łatwe, malowanie ilustracji do bajek o kotach i różne konkurencje ruchowe.

Przygotowanych do czytania książek, zabaw i konkursów było tak wiele, że starczyłoby co najmniej do rana, ale o 1 w nocy koty stały się senne. Zaczęło się rozkładanie kocich legowisk w pomieszczeniach biblioteki wśród regałów z książkami i przygotowanie do snu. O 2 w nocy wszystkie koty już spały, ale niezbyt długo. Wcześnie rano była pobudka – gimnastyka i śniadanie, bo od 7.30 biblioteka musi być otwarta dla czytelników.

Kocie smakołyki ufundował autor opowiadań o kotach: Filemonie i Bonifacym – Marek Nejman, za co kociaki i bibliotekarki składają Mu serdeczne podziękowania.

Data utworzenia: 2009-10-01
Data aktualizacji: 2010-08-10