To coś więcej niż skład książek

Małgorzata Judasz

1 czerwca 2015 r. naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie III klasy ZSZ Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku z Panią Małgorzatą Rudowicz. Impulsem do wizyty stała się ogólnopolska akcja Noc Bibliotek, jaka odbywała się z 30 na 31 maja. Młodzież postanowiła zapoznać się z ideą tej akcji oraz z innymi, nietypowymi działaniami bibliotek.

Noc Bibliotek, zorganizowana na wzór Nocy Muzeów, miała na celu w atrakcyjny i niekonwencjonalny sposób zaprezentować swoje zbiory i działalność bibliotek oraz zachęcić nowe osoby do korzystania z tej oferty. Biblioteka w Opatówku, choć u nie brała udziału w tegorocznej akcji, to może poszczycić się bogatymi zbiorami oraz ciekawą działalnością. I to właśnie było głównym wątkiem spotkania.

Na rozmawialiśmy o... powodach zarywania nocy. Było wśród nich także kilkanaście bestsellerów książkowych: powieści kryminalne,  sensacyjne, obyczajowe, biografie oraz poradniki. Goście dowiedzieli się także, o nietypowym sposobie pisania i promocji książki "Szczury Wrocławia" i o tym, jak stać się jej bohaterem. Figurka Sowy Mądrej Głowy stojąca na ladzie biblioteki wywołała temat druku 3 D, jego niedawnego pokazu w nas, oraz innych niestandardowych działań samej biblioteki.

Data utworzenia: 2015-06-02
Data aktualizacji: 2015-06-02