Święto Ulicy Kościelnej w bibliotece

Małgorzata Matysiak

Mieliśmy swój udział w obchodach Święta Ulicy Kościelnej, które odbyło się w sobotę 17 października 2015 r.

W odpowiedzi na prośbę organizatorów imprezy Fundacji Inicjatywa dla Opatówka, zorganizowaliśmy wystawę fotografii ulicy Kościelnej w Opatówku, prelekcje o historii ulicy oraz konkurs rysunkowy dla najmłodszych. Każdy kto chciał mógł także spróbować zabawy z tabletami, które znajdują się na wyposażeniu biblioteki.

O historii ulicy i zabytkowych budynkach, które mijamy ilekroć przechodzimy ulicą Kościelną opowiadała p. Jadwiga Miluśka-Stasiak.

Zaraz po prelekcji odbył się konkurs rysunkowy dla dzieci. Oczywiście tematem prac była ulica Kościelna. Zwycięzcami konkursu zostali Sebastian Świerek i Julia Wieczorek.

Dziękujemy p. Jarkowi Gaderze za prezent w postaci kredek i bloku, które posłużyły dzieciom do zabawy konkursowej.

Data utworzenia: 2015-10-19
Data aktualizacji: 2015-10-20