Imprezy biblioteczne


Światowy dzień pluszowego misia

Małgorzata Matysiak

· dzieci · imprezy ·

Pomysłów na zaproszenie dzieci do biblioteki może być wiele. Przez tydzień od 23 listopada do 2 grudnia, był to przypadający 25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Przygotowany do tej okazji wystrój biblioteki, na który złożyło się ogromne misiowe towarzystwo, pozwolił pokazać dzieciom jak zmieniał się wygląd misia na przestrzeni wielu lat. Dużym zainteresowaniem cieszył się miś sprzed 50 lat, z wypełnieniem z trocin.

Przedszkolaki z opatóweckiej placówki oraz dzieci z trzech klas "0" ze szkoły podstawowej w Opatówku poznały historię sprzed ponad stu lat, po której zrodził się pomysł na uszycie pierwszych pluszowych niedźwiadków.

Dla dzieci została przygotowana prezentacja multimedialna, w której znalazły się najpopularniejsze niedźwiadki z dziecięcych książeczek oraz kreskówek telewizyjnych.

W trakcie pokazu, dzieci wysłuchały fragmentu bajki pt.: Dziadek i niedźwiadek, napisanej na podstawie prawdziwych wydarzeń z czasów II wojny światowej. 

Na zakończenie zajęć dzieci z "zerówki" miały za zadanie  narysować portret swojego misia. Piękne prace dzieci stały się ozdobą wypożyczalni naszej biblioteki.Data utworzenia: 2010-12-02
Data aktualizacji: 2011-01-18

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony