Świat w obiektywie aparatu - spotkanie z Małgorzatą Pecold

Małgorzata Matysiak

Kto by pomyślał, że w naszych okolicach jest tylu zapalonych fotografów – amatorów, choć nie wiem czy wypada pisać „amatorów”…?

Po spotkaniu z Małgosią Pecold, które odbyło się w czytelni naszej bibliotek, w czwartek 31 stycznia 2013 r. wiemy, że bardzo dużo osób uwielbia robić zdjęcia. Jedni robią to całkiem amatorsko, inni bardziej profesjonalnie. W pierwszej części czwartkowego spotkania wszyscy mieli okazję by poznać Małgorzatę Pecold - młodą, sympatyczną kobietę, która pokochała fotografowanie już jako mała dziewczynka i kocha je po dziś dzień, łącząc to zamiłowanie ze sposobem na życie.

W drugiej części – warsztatowej, słuchacze dowiedzieli się wielu cennych informacji o rozmaitych metodach na zrobienie dobrego zdjęcia, wymieniali swoje doświadczenia i dyskutowali o własnych błędach lub spostrzeżeniach, które ułatwiały im pracę z aparatem. Pani Małgosia tłumaczyła zainteresowanym zasady koncepcji zdjęcia, doradzała w kwestii zakupu aparatu bądź obiektywu, prezentowała fachową literaturę oraz programy komputerowe do pracy nad zdjęciem.

Przypominamy, że nasza biblioteka jest uczestnikiem II rundy Programu Rozwoju Bibliotek, wspieranego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności Billa i Melindy Gates. W ramach uczestnictwa w programie nasza placówka wzięła udział w konkursie prowadzonym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i zgłosiła projekt o oryginalnym tytule Pasjonowanie codzienności. Spotkanie z panią Małgorzatą Pecold było pierwszym w ramach projektu.

Wkrótce kolejne przedsięwzięcia, nie mniej atrakcyjne, na które już dziś serdecznie zapraszamy.

Data utworzenia: 2013-02-01
Data aktualizacji: 2013-02-01