Imprezy biblioteczne


12.06.06 r. - Spotkanie z Teresą Tomsią

12 czerwca 2006 roku z inicjatywy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu w bibliotece w Opatówku na spotkaniu autorskim gościła Teresa Tomsia z Poznania.
     Teresa Tomsia to poetka, eseistka, animatorka kultury. Urodziła się 20 grudnia 1951 roku w Wołowie na Dolnym Śląsku. Młodość spędziła w Świdwinie na Pomorzu. Jest absolwentką filologii polskiej UAM. Debiutowała w 1981 roku. Jej szkice literackie i recenzje ukazywały się w pismach: "W drodze", "Nasza Rodzina","Recogito", Tygiel Kultury" a wiersze - w "Zeszytach Literackich", paryskiej "Kulturze", "Lichtungen", "Exempla", "Toposie", "Przeglądzie Artystyczno-Literackim", "Gazecie Malarzy i Poetów". Opublikowała kilkanaście autorskich tomików poezji. Jej twórczość tłumaczona i wydawana jest także po francusku i niemiecku. Założyła i prowadziła kabaret "Ostryga", a następnie Klub Piosenki Literackiej "Szary Orfeusz". Współpracowała także kabaretem "Tey". Za upowszechnianie współczesnej poezji i pieśni oraz pracę twórczą z młodzieżą uhonorowana została w 1996 roku tytułem "Zasłużony dla Miasta "Świdwina" oraz w 2001 roku - Wyróżnieniem Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
   W Opatówku zaprezentowała swoje wiersze i fragmenty prozy. Podzieliła się historią swojej rodziny pochodzącej z Kresów, która powróciła do Polski z deportacji na Sybir. Wątki związane z tymi zdarzeniami obecne w twórczości Pani Teresy wywarły duże wrażenie na słuchaczach. Z zainteresowaniem spotkały się jej wspomnienia ze współpracy z Zenonem Laskowikiem.Data utworzenia: przed 2009-01-01
Data aktualizacji: 2014-03-13

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony