29.09.2003 r. - Spotkanie z poetką - Jolantą Kutyło

Jolanta Kutyło mieszka w Chorzowie. Jest poetką, pisze wiersze dla dorosłych i dla dzieci. Wydała cztery tomiki poezji: "Szepty", "Sny owadów", ""Nie jestem z mroku" i "Malinowe przedmieścia". Tworzy także bajki dla najmłodszych. Jej twórczość zdobyła uznanie znawców i miłośników poezji. Poetka należy do Związku Literatów Polskich.

Autorka pisze swoje utwory alfabetem Braille'a, ponieważ od urodzenia jest niewidoma. Jej poezja jest odbiciem wrażliwości poetki, przenosi nas w świat dzieciństwa, poznawania świata przez słuch, dotyk i inne zmysły, oprócz wzroku. Wiersze pokazują bogactwo wyobraźni poetki, jej ciepły stosunek do ludzi i zwierząt, pobudzają do refleksji i zamyślenia.

W Opatówku Jolanta Kutyło spotkała się z uczniami gimnazjum. Dla młodzieży było to duże przeżycie, gdyż poetka czytała swoje wiesze napisane alfabetem Braille'a, a potem pisała tym samym alfabetem dedykacje. Między młodzieżą a poetką nawiązał się serdeczny kontakt, rozmowy, pytania. Podobnie ciekawe spotkanie odbyło się po południu w czytelni biblioteki. Tym razem poetka czytała wiersze dla dorosłych, zaskakiwała dowcipem i błyskotliwością. Wiersze podobały się bardzo, a "Malinowe przedmieścia" z dedykacją poetki trafiło do domów opatowian.

Poetka spotkała się także z pacjentami Oddziału Chirurgii Dziecięcej szpitala przy ul. Toruńskiej w Kaliszu oraz z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Liskowie.

Jolanta Kutyło wśród uczniów gimnazjum
Spotkanie w bibliotece
Poetka napisała alfabetem Braille'a dedykacje do kroniki biblioteki

Data utworzenia: przed 2009-01-01