Imprezy biblioteczne


Spotkanie z Michałem Worochem

W czwartek 16 stycznia 2020 r. gościem naszej biblioteki był Michał Woroch. Urodzony w Janowcu Wielkopolskim Michał jest podróżnikiem, fotografem. Laureatem wielu nagród, w tym m.in. nagrody Kolosy 2019 w kategorii Wyczyn Roku przyznawanej przez Kapitułę Kolosów oraz Travelery 2018 w kategorii Podróż Roku.

 Podczas trwającego blisko dwie godziny spotkania Michał Woroch opowiadał o swoich osiągnięciach, których dokonał mimo poważnej choroby, z którą zmaga się od szesnastego roku życia. Słuchacze mogli dowiedzieć się jak trudno było pogodzić się z wiadomością o chorobie i koniecznością życia na wózku. Potem odzyskaniu wiary w sens życia i podróżach, które udało się zrealizować dzięki determinacji, pracy  i wsparciu wielu wspaniałych ludzi.

 Najpierw podróż do Indii, potem projekt Wheelchairtrip I czyli 17.000 km w 3 miesiące, 13 państw i 2 kontynenty, wreszcie Wheelchairtrip II 371 dni z Ziemi Ognistej na Alaskę specjalnie i samodzielnie przygotowanym Landroverem Defenderem. Trwająca przez ponad rok podróż przez obie Ameryki byłaby trudna do pokonania dla pełnosprawnego człowieka. Michał pokazał swym wyczynem, że wszelkie ograniczenia, które powstrzymują nas od realizacji marzeń tkwią wyłącznie w naszej głowie, że nawet niepełnosprawność nie może odebrać człowiekowi prawa do osiągania krok po kroku tak odważnych celów.

Na koniec prezentacji Michał Woroch przedstawił słuchaczom  swój kolejny plan podróżniczy pod nazwą Himalayas Challenge 2020. Jest to plan, w którym podróżnik wraz z kolegą pragną pokonać na specjalnie przygotowanych pojazdach – łazikach elektrycznych aż 230 km w trudnym himalajskim terenie.

Po spotkaniu Michał Woroch jeszcze przez długi czas odpowiadał na pytania słuchaczy i podpisywał książki. Dla zainteresowanych - Krok po kroku. Z Ziemi Ognistej na Alaskę do wypożyczenia w naszej siedzibie w Opatówku i  filiach w Tłokini Wielkiej i Rajsku.Data utworzenia: 2020-01-17
Data aktualizacji: 2020-01-20

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony