Imprezy biblioteczne


27.03.07 r. - Spotkanie z Janem Grossem

W dniu 27 marca 2007 r. odwiedził Opatówek Jan Gross - autor fraszek, aforyzmów, limeryków i innych utworów zaliczanych do małych form literackich, które zostały opublikowane w 19 zbiorach oraz włączone do 25 antologii i podręczników szkolnych. W Opatówku odbyły się 3 spotkania, które miały wyjątkowy charakter, ponieważ autor jest rodowitym opatowianem. Urodził się w Opatówku, tu spędził dzieciństwo i młodość. Do twórczości literackiej zainspirowała go również opatowianka.

Na spotkaniu z uczniami "zerówki" była wspaniała atmosfera, ponieważ autor wzbudził wiele radości i śmiechu mówiąc dowcipne wierszyki o zwierzętach oraz zachęcając dzieci do wspólnego rymowania. Inne utwory usłyszeli uczniowie Gimnazjum w Opatówku. Aforyzmy i fraszki były tutaj odbierane także z uśmiechem, ale i z podziwem dla twórcy, jego skojarzeń sytuacyjnych i językowych. To spotkanie może stać się także inspiracją do twórczości dla młodych ludzi, którzy już nieraz próbowali swoich sił, także na łamach "Opatowianina".

Ostatnie spotkanie, które odbyło się po południu w bibliotece, miało jeszcze inny charakter. Uczestniczyło w nim, między innymi, wielu kolegów i znajomych Jana Grossa. Było to ich pierwsze spotkanie po wielu latach i dlatego wszyscy słuchali z wielkim zainteresowaniem. Na spotkaniu "urodziła się" nowa fraszka - o Opatówku. Dzięki tomikom utworów, które można było nabyć, fraszki i aforyzmy Jana Grossa "rozeszły się" po Opatówku i zapewne wielu opatowian będzie nieraz wracać do nich, by chwilą radości oderwać się od szarości zwykłego dnia.

Jadwiga Miluśka


Jan Gross w "zerówce"
Jan Gross w "zerówce"
Pamiątkowe zdjęcia z przyjaciółmi z dzieciństwa
Pamiątkowe zdjęcia z przyjaciółmi z dzieciństwa

Data utworzenia: przed 2009-01-01
Data aktualizacji: 2009-01-01

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony