Imprezy biblioteczne


Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

Jadwiga Miluśka-Stasiak

· spotkania ·

Grzegorz Kasdepke jest jednym z najpopularniejszych współczesnych pisarzy dla dzieci. Jest autorem wielu książek, z których znaczna część znajduje się w naszej bibliotece. Są one chętnie czytane, gdyż ich bohaterowie to żyjące współcześnie dzieci, pełne wesołych pomysłów, ale też ciekawe świata. I tę ciekawość stara się zaspokajać, z dużym powodzeniem, Grzegorz Kasdepke. Jego twórczość jest ceniona nie tylko przez najmłodszych czytelników, gdyż pisarz jest laureatem wielu nagród.

Na początku roku szkolnego Grzegorz Kasdepke gościł w Szkole Podstawowej w Opatówku. Spotkanie, w którym uczestniczyły klasy trzecie i czwarte przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Grzegorz Kasdepke jest znanym i lubianym pisarzem, więc wiele dzieci zna jego książki. Dzieci z uwagą słuchały czytanych fragmentów utworów, żywo reagowały na zawarty w nich humor, z przejęciem odpowiadały na zadawane pytania i same zarzuciły pisarza pytaniami. Grzegorz Kasdepke traktował swoich małych czytelników bardzo serio, więc dzieci czuły się docenione i ważne. Pod koniec spotkania pisarza czekała ogromna praca w rozdawaniu autografów i wpisywaniu dedykacji do książek, ale zarówno pisarz, jak i młodzi czytelnicy uśmiechali się przyjaźnie do siebie. Były też dwie nagrody książkowe dla tych, którzy umieli dokonać sztuczki z jednej z książek pisarza.

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke na pewno pozostanie w pamięci dzieci. Jesteśmy pewni, że wzbudziło zainteresowanie twórczością pisarza i w krótkim  czasie znikną z półek wszystkie jego książki w bibliotece. A mamy prawie wszystkie książki tego pisarza. Na pewno nie było to ostatnie spotkanie w Opatówku. Z radością zaprosimy pisarza do nas jeszcze nie raz.Data utworzenia: 2013-09-13
Data aktualizacji: 2013-09-13

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony