Spotkanie z Grażyną Adamin i Piotrem Kuczyńskim

Życie Kalisza nr 26 z dnia 28 czerwca 2006r.

Nowe trasy rowerowe

Nowy przewodnik "Trasy rowerowe" autorstwa znanych propagatorów wędrówek rowerowych - Grażyny Adamin i Piotra Kuczyńskiego promowano w Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku w minioną środę. Książka opublikowana przez wydawnictwo Edytor na 160 stronach opisuje 27 tras. Trzy części przewodnika prezentują trasy Kalisza i okolic, a także wybiegające w powiat i obejmujące fragment międzynarodowego "Szlaku bursztynowego", którym można dotrzeć np. do Gdańska.

Spotkanie promocyjne odbywające się przy poczęstunku gospodarzy i w towarzystwie autorów znacznie wybiegło poza granice opisane w przewodniku. M.in. padła spontaniczna propozycja organizacji otwartych dla wszystkich spotkań rowerowych. Omówiono również aspekty przygotowania roweru do podróży oraz przypomniano, jak jeździć bezpiecznie przez cały rok i pokonywać z przyjemnością duże odległości nawet jeśli ktoś jest początkującym rowerzystą. (AW)

Data utworzenia: przed 2009-01-01
Data aktualizacji: 2009-01-01