Imprezy biblioteczne


Spotkanie z doradcą zawodowym

Małgorzata Judasz

Kolejną naszą propozycją w ramach Tygodnia Bibliotek są spotkania z doradcami zawodowymi z Powiatowego Urzedu Pracy w Kaliszu.

11 maja 2016 r. dla młodzieży w godzinach przedpołudniowych zorganizowane zostały warsztaty, które prowadziła Monika Jarecka-Mielczarek.

Młodzi ludzie poznali różne ścieżki kształcenia i wyboru przyszłego zawodu oraz pracy. Pani Monika podkreślała, że należy przede wszystkim poznać samego siebie oraz kierować się własnymi pasjami, predyspozycjami i umiejętnościami. W końcu, jak mówi pewne powiedzenie, nigdy nie będzie musiał pracować ten, kto robi to co lubi".

Aby uczynić pierwszy krok w tym kierunku, uczestnicy opowiadali o swoich zainteresowaniach i ewentualnie o szkołach, do których chcieliby pójść po skończeniu gimnazjum. Wypełniali także ankiety, które ułatwiały poznanie własnych predyspozycji zawodowych. Dzieki nim można było się dowiedzieć o posiadanych predyspozycjach do pracy z ludźmi, przedmiotami bądź danymi. Młodzi ludzie poznali także tzw. barometr zawodów regionu kaliskiego, czyli spis najbardziej i najmniej poszukiwanych zawodów.

Z warsztatów skorzystały z nich trzy grupy młodzieży  - uczniowie z klas drugich B, C i D z Gminazjum w Opatówku wraz z opiekunkami: Elżbietą Wojciechowską, Izabellą Bugajną i Anną Marszał-Olejnik.

Natomiast w godzinach 16.00-19.00 wszyscy chętni mogli skorzystać z bezpłatnych indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym. Oferta skierowana była zarówno do osób poszukujących pracy, planujących dalszy rozwój zawodowy oraz przedsiębiorców, którzy mogli uzyskać informację o wsparciu oferowanym pracodawcom przez Powiatowy Urząd Pracy. 

 

 Data utworzenia: 2016-05-11
Data aktualizacji: 2016-05-12

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony