Imprezy biblioteczne


Rajd Rowerowy: Staw i Lipka

Jadwiga Miluśka-Stasiak

· imprezy · rower · rajdy ·

Złota polska jesień jest wspaniałą porą na rowerowe wycieczki. Drugi w tym roku rajd rowerowy zorganizowany przez bibliotekę wyruszył do Stawu i Lipki w słoneczne niedzielne południe. Przed biblioteką spotkało się prawie 60 osób z rowerami, w tym oprócz opatowian goście z Kalisza zrzeszeni w Klubie Turystki Górskiej „Watra” i w klubie rowerowym „Cyklista”.  Na rajd zgłosiły się osoby indywidualne i całe rodziny, w tym pięcioletnia Alicja oraz niewiele starsi do niej: Julia, Hania, Jasiu i Aleksander. Podobnie jak Agata, Dorota, Hubert i Kuba są to wierni uczestnicy naszych wypraw rowerowych.  Rowerzyści w dwóch grupach wyruszyli na trasę prowadzącą przez Cienię Folwark, Michałów Drugi, Marchwacz, Krowicę Zawodnią i Cieszyków do Stawu. Obie grupy zatrzymały się w Stawie, by zapoznać się z dziejami miejscowości i zajrzeć do zabytkowego szesnastowiecznego kościoła. Dłuższy odpoczynek nastąpił w Lipce nad stawem, gdzie uczestnicy mogli posilić się. Niektórzy skorzystali z oferty miejscowej restauracji, zamawiając świeżą pieczoną rybę. Droga powrotna wiodła przez Staw, Krowicę Pustą i Marchwacz, gdzie wszyscy zatrzymali się, by posłuchać informacji o rodzinie Niemojowskich i dziejach wsi. Po pięciu godzinach uczestnicy rajdu wrócili bezpiecznie polną drogą, a następnie ścieżką rowerową przez Józefów do Opatówka.

Organizatorzy rajdu składają serdeczne podziękowanie wszystkim uczestnikom za miłą atmosferę na trasie rajdu oraz bezpieczną jazdę. Szczególne podziękowania kierujemy do komandora rajdu – p. Romana Olka, do  p. Jana Stasiaka, który opracował i przejechał wcześniej trasę, do strażaków – p. p. Stanisława Barana i Mariusza Małoburskiego, którzy pomagali bezpiecznie przekraczać ruchliwe drogi, w tym drogę krajową w Marchwaczu oraz do p. Radosława Głowinkowskiego, który zabezpieczał  koniec grupy.

Kolejne rajdy wiosną, ale już teraz zachęcamy wszystkich do takiej formy spędzania wolnego czasu.Data utworzenia: 2012-10-02
Data aktualizacji: 2012-10-02

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony