Imprezy biblioteczne


Rajd do Trojanowa

Tegoroczny sezon wakacyjny w bibliotece w Opatówku rozpoczął się pieszym rajdem najmłodszych czytelników do Szałego w dniu 29 czerwca. Trasa rajdu została oznakowana wcześniej specjalnymi znakami z różnymi poleceniami. Dzieci odszukiwały znaki i wykonywały zadania: rozpoznawały drzewa, zboża i różne rośliny, zarówno chwasty, jak i zioła. Wsłuchiwały się także w odgłosy natury i podziwiały barwy otaczającej przyrody.

Celem rajdu było odnalezienie ukrytego skarbu i piknik na polance w „zakątku dumania”, podczas którego nie mogło zabraknąć wspólnego czytania. Przez cały czas wyprawy towarzyszyła wszystkim piękna pogoda.

17-osobowa grupa dzieci pod opieką 2 bibliotekarek - Małgorzaty Matysiak i Małgorzaty Judasz dzielnie zniosła długą drogę w upale przechodząc przez park, polne drogi i łąki. W drodze powrotnej spotkała dzieci nie lada przygoda. Na utrudzonych małych podróżników czekał w Trojanowie wóz konny. Niektóre dzieci po raz pierwszy jechały takim środkiem lokomocji. Podróż wozem, ciągniętym przez konia o imieniu Karolina, polnymi drogami wśród łanów dojrzewających zbóż, pachnących łąk i kwitnących kwiatów dostarczyła wszystkim wielu wrażeń. Ostatni odcinek drogi z parku do biblioteki dzieci przebyły pieszo, prosząc o kolejne takie imprezy.

Serdecznie dziękujemy p. Józefowi Gołębiowskiemu, sołtysowi wsi Trojanów za pomoc w organizacji rajdowych atrakcji. Przede wszystkim jednak nasze podziękowania kierujemy do Państwa Krystyny i Jana Jaśkiewiczów z Trojanowa, którzy z wielka chęcią, bezinteresownie, sprawili dzieciom wielką radość przewożąc je, nieczęsto już spotykanym na naszych drogach, wozem konnym.Data utworzenia: 2009-09-24
Data aktualizacji: 2012-06-04

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony