Przyjaciele z PRB z powiatu ostrowskiego w Opatówku

13 czerwca 2013 r. odwiedzili nas bibliotekarze z powiatu ostrowskiego, którzy biorą udział w II Rundzie Programu Rozwoju Bibliotek. Było to jednym z punktów realizowanego przez nich Mikrograntu "Podaj dalej".

Ponieważ pasją i znakiem szczególnym naszej biblioteki jest propagowanie wiedzy o naszej małej ojczyźnie, pokazaliśmy im regionalizm w działaniu.

Zaprezentowaliśmy rozmaite zbiory (listy Gillerów, kartoteki wycinków prasowych, dokumentację, "Opatowianina", dawne książki, stare fotografie),  nasze publikacje,  działania i wydarzenia realizowane przez bibliotekę... Podzieliliśmy się pomysłami na promocję gminy i powiatu, pracę z dziećmi i imprezy dla dorosłych, doświadczeniami w komputeryzacji, współpracy z samorządem, pochwaliliśmy się zdobytymi grantami.

Goście, pod kierunkiem Jadwigi Miluśkiej-Stasiak mieli także okazję zobaczyć najciekawsze miejsca w Opatówku: kościół, park z mostkiem, pocztę, muzeum.

Było nam milo słyszeć na koniec liczne wyrazy uznania i gratulacje od naszych gości.

Data utworzenia: 2013-06-13
Data aktualizacji: 2013-06-13