Imprezy biblioteczne


Przedwiośnie w bibliotece

Małgorzata Matysiak

W piątek 19 marca 2010 roku w czytelni naszej biblioteki odbyły się kolejne zajęcia dla dzieci, tym razem pod hasłem "Przedwiośnie".

Dzieci rozmawiały o zwiastunach wiosny. Uczyły się rozpoznawać kwiaty. W książkach szukały informacji o leszczynie, pierwiosnkach, zawilcach i innych roślinach kojarzonych z tą porą roku. Odgadywały też wiosenne zagadki.

Zabawę urozmaiciło czytanie wierszy i opowiadań o zbliżającej się porze roku. Dzieci obejrzały także prezentację multimedialną przedstawiającą jej uroki. Dowiedziały się, że wiosna była i nadal jest inspiracją dla  malarzy, muzyków, twórców rękodzieła artystycznego, poetów oraz częstym  tematem ich  dzieł. Podczas spotkania towarzyszyła nam muzyka Antonio Vivaldiego.

W drugiej części zajęć każdy uczestnik miał za zadanie zrobić portret Pani Wiosny. W swoich pracach dzieci wykorzystały ilustracje z twarzami kobiet, kwiatami i innymi wiosennymi motywami pochodzące z kolorowych czasopism. Młodym twórcom bardzo spodobała się taka technika, o czym świadczył duży zapał przy wycinaniu, wydzieraniu, komponowaniu i klejeniu. Prace dzieci można podziwiać w bibliotece.Data utworzenia: 2010-05-27
Data aktualizacji: 2010-05-27

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony