Przedszkolaki w filii w Rajsku

Danuta Sieradzka

25 stycznia 2018 r. dzieci z Przedszkola Rajskie Jabłuszka, wraz z opiekunkami, odwiedziły bibliotekę publiczną. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami i zapoznać się z biblioteką. Przeglądały książeczki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla najmłodszych. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały. Dzieci poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki.

Rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Na zakończenie spotkania wysłuchały fragmentu opowiadania „Basia i biblioteka”. Te z nich, które są już czytelnikami biblioteki, wypożyczyły książeczki a pozostałe obiecały, że wrócą z rodzicami aby się zapisać.

Data utworzenia: 2018-02-07
Data aktualizacji: 2018-02-07