Imprezy biblioteczne


Promocja książki "Stefan Giller..."

W 23 marca 2015 r. w gościnnych murach Gimnazjum im. Agatona i Stefana Gillerów w Opatówku odbyła się promocja książki "Stefan January Giller (1833-1918). Poeta, nauczyciel i działacz społeczny" i spotkanie z jej autorką Jadwigą Miluśką-Stasiak, dyrektorem naszej biblioteki.

Spotkanie zgromadziło licznie przybyłych opatowian, miłośników historii regionalnej, przedstawicieli instytucji i organizacji współpracujących z naszą biblioteką oraz jej przyjaciół i sympatyków.

Jadwiga Miluśka-Stasiak przedstawiła sylwetkę Stefana Gillera, opowiedziała o zbieraniu materiałów do książki i procesie jej powstawania.

Spotkanie zostało przygotowane przez zespół Gimnazjum im. Agatona i Stefana Gillerów w Opatówku i naszą bibliotekę. Szczególnie zaangażowali się członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego „Opatus” z jego opiekunką Bożeną Banasiak. Uczniowie i absolwenci Gminazjum w profesjonalny sposób zajęli się witaniem gości, konferansjerką, przedstawili program artystyczny oraz zaprezentowali sylwetkę i wcześniejsze publikacje Jadwigi Miluśkiej-Stasiak.

Wielką niespodzianką dla Jadwigi Miluśkiej-Stasiak było przyznanie jej członkostwa Szkolnego Klubu Europejskiego „Opatus” przez młodzież. Została ona pierwszą dorosłą osobą, przyjętą do Klubu.

Książka jest dziesiątą pozycją serii "Kaliszanie" wydana nakładem Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Jest owocem wielkiej pasji i długoletniej pracy autorki. Napisana w przystępny sposób, wzbogacona licznymi, unikatowymi ilustracjami będzie ciekawą lekturą i ozdobą każdej domowej biblioteczki. Jest oczywiście także dostępna w naszej bibliotece.

Data utworzenia: 2015-03-25
Data aktualizacji: 2015-03-25

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony