Imprezy biblioteczne


Promocja książki Michała Jarneckiego pt. Agaton Giller

Małgorzata Judasz

5 stycznia 2017 r. w bibliotece w Opatówku odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie  z autorem promującym swoją nową książkę: profesor Michał Jarnecki opowiadał o biografii Agatona Gillera wydanej w serii "Kaliszanie" przez Kaliskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk. Mówił także o powstaniu styczniowym i jego międzynarodowych reperkusjach, o pisaniu książek, poszukiwaniu materiałów na Ukrainie i nie tylko...

Profesor Michał Jarnecki jest historykiem, kieruje Zakładem Ochrony Dziedzictwa Kulturowego i Komunikacji Międzykulturowej UAM Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu. Początek swojej drogi naukowej związał z osobą Agatona Gillera i jest autorem wielu publikacji, w tym kilku związanych z osobą Agatona.

Ulubionym obszarem działań naszego gościa, jak sam stwierdził, jest popularyzacja nauki i właśnie charakter popularyzatorski miało piątkowe spotkanie. Był to półtoragodzinny wykład, prowadzony z niezwykłą pasją, swadą i ekspresją, przerywany śmiechem publiczności. "To cały Michał Jarnecki" - dało się usłyszeć komentarze byłych studnetów Michała Jarneckiego.

Na spotkanie przybyli także przedstawiciele Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk wraz z prezesem profesorem Krzysztofem Walczakiem.

Była okazja także do zakupu ksiażki "Agaton Giller", jak i innych wydawnictw KTPN-u oraz, naturalnie, uzyskania dedykacji Michała Jarneckiego. 

 

Data utworzenia: 2017-01-09
Data aktualizacji: 2017-01-10

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony