Imprezy biblioteczne


Polonezem przez Europę

Małgorzata Matysiak

Marcin Bartosik i Karol Kobyłka - dwukrotni uczestnicy charytatywnego rajdu samochodów z epoki PRL-u Złombol, byli bohaterami spotkania zorganizowanego przez naszą bibliotekę. Impreza odbyła się w piątek 1 marca w sali Gminnego Ośrodka Kultury i była kolejną w ramach bibliotecznego projektu Pasjonowanie codzienności.

Marcin i Karol opowiadali o tym jak zaczęła się ich przygoda ze "Złombolem". Z rozczuleniem mówili o poszukiwaniach części do wiekowych aut, o rozmaitych trudnościach, jakie musieli pokonać, wreszcie o samej podróży. Wyprawa nie należała do wygodnych, a mimo to dała naszym pasjonatom wiele radości i satysfakcji. Nasi złombolowcy sami przyznali, że sposób, w jaki mieli okazję przebyć setki kilometrów przez Europę, noclegi pod namiotem i kuchnia polowa, były tym, co nadawało tej wyprawie prawdziwego klimatu i uroku.

Moc oklasków na zakończenie, szczere zachwyty i podziękowania kierowane pod adresem bohaterów imprezy, świadczyły o tym, że wszyscy podziwiają ich zapał i konsekwencję w realizowaniu swoich pasji oraz chęć niesienia pomocy potrzebującym. Dochód z rajdu jest w całości przeznaczany na paczki świąteczne dla podopiecznych z domów dziecka.

Zapraszamy do częstego odwiedzania naszej strony internetowej oraz facebooka, gdzie zamieszczane są wszystkie informacje o planowanych imprezach – kolejne już niebawem!


Team Sąsiedzi na tle Olimpu w Grecji w 2012 r.
Team Sąsiedzi na tle Olimpu w Grecji w 2012 r.


Data utworzenia: 2013-03-02
Data aktualizacji: 2013-03-04

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony