Imprezy biblioteczne


Planujemy weekend w Poznaniu - warsztaty dla młodzieży

Małgorzata Matysiak

9 i 10 maja 2016 r. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w naszej bibliotece odbywały się warsztaty dla młodzieży ph: Planujemy weekend w Poznaniu.

Uczniowie trzecich klas Gimnazjum Stefana i Agatona Gillerów w Opatówku uczyli się jak praktycznie korzystać z Internetu i jak ustrzec się przed pułapkami jakie niesie za sobą zbyt długie przebywanie w sieci oraz jak zachować bezpieczeństwo w sieci, szczególnie na portalach społecznościowych.

Aby praktycznie przećwiczyć możliwości jakie daje nam dziś dostęp do Internetu młodzi surferzy otrzymali polecenie zorganizowania dwudniowej wycieczki dla dwóch osób do Poznania. Konieczne było korzystanie z komunikacji krajowej, wyszukanie noclegu, dojazdu do Poznania, przejazdów po Poznaniu, atrakcji oraz wyżywienia i to wszystko za kwotę nie przekraczającą 300 zł. W ruch poszły wszystkie smartfony, i-Pady, kartki i długopisy. Żeby uwierzyć, że 300 zł może wystarczyć i że taki wyjazd może być w ogóle ciekawy nie trzeba było długo czekać.

Pośród uczestników warsztatów trafiło się kilku opornych sceptyków, którzy nie bardzo chcieli dać się przekonać, że taka forma „zabawy” Internetem w ogóle jest do czegoś potrzebna, na szczęście większość miała wiele przyjemności z odkrywania możliwości jakie daje Internet. Większość grup pozytywnie zaskoczyło organizatorów swoja bystrością i biegłym wyszukiwaniem przydatnych stron. Wyjazd udało się zaplanować i zmieścić w planowanym budżecie.

Warsztatowe doświadczenia przekonały pomysłodawczynie, że takie działania warto kontynuować gdyż nadal spora grupa użytkowników sieci wykorzystuje ją jedynie do zabawy nie mając świadomości, że surfowanie może służyć do szukania informacji ułatwiających życie, do szybkiego i efektywnego załatwiania spraw życia codziennego.

 

Data utworzenia: 2016-05-10
Data aktualizacji: 2016-05-17

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony