Imprezy biblioteczne


Otwarcie nowej siedziby i jubileusze biblioteki

 

Relacja na stronie interenetowej Urzędu Miejskiego Gminy Opatówek (kliknij) oraz Starostwa Powiatowego w Kaliszu (kliknij).

Dwa jubileusze: 70-lecia działalności naszej biblioteki i 20-lecia powierzenia nam zadań biblioteki powiatowej świętowaliśmy 8 grudnia 2019 r. Uroczystości związane z jubileuszami zostały połączone z oficjalnym otwarciem naszej nowej siedziby.

O godzinie 15.00 zaproszeni goście spotkali się w pięknie odrestaurowanej zabytkowej Cukierence gdzie po wysłuchaniu krótkiego wstępu o historii obiektu, uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Starosta Powiatu Kaliskiego Krzysztof Nosal, Burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki, Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Opatówek Paweł Bąkowski, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku Małgorzata Matysiak, Dyrektor Biura Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej Ewa Milewska, ks. Jan Ludwiczak, Wykonawca - Właściciel Firmy MAX - BUD Wojciech Przepiórka oraz Inspektor Nadzoru Budowlanego Krzysztof Krawa.

Tradycyjnego poświęcenia nowych wnętrz książnicy dokonał nasz przyjaciel, bibliotekarz - ks. Jan Ludwiczak - Dyrektor Biblioteki Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.

 Dalsza część uroczystości odbyła się w gościnnym MHP, gdzie po przywitaniu wszystkich gości mogliśmy przedstawić nasze osiągnięcia i działania, które dokonały się na przestrzeni ostatnich 10 lat. Prezentowany materiał spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Nasi goście obdarzyli nas pięknymi życzeniami, prezentami, gratulacjami i słowami uznania za naszą pracę na rzecz promocji czytelniczej i kultury.

Burmistrz Sebastian Wardęcki – oprócz składanych nam życzeń, wyraził także słowa podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w prace nad rewitalizacją domku gotyckiego zwanego Cukierenką.

 Uroczystości uświetnił na koniec piękny koncert kwartetu smyczkowego „Folusz” oraz elegancki poczęstunek przygotowany przez uczniów i nauczycieli ZS nr 1 w Liskowie.

Jesteśmy ogromnie wdzięczne wszystkim gościom, którzy zaszczycili swoją obecnością nasz nowy obiekt i wzięli udział w tak ważnych dla nas uroczystościach.

Dziękujemy za przychylność naszym władzom samorządowym i powiatowym, radnym, urzędnikom, którzy wspierali nas w trudnym czasie realizacji projektu, pracownikom gminy, czytelnikom i przyjaciołom biblioteki, którzy wspierali nas w ostatnich tygodniach wyczerpującej pracy.

Za możliwość zorganizowania uroczystości w pięknych wnętrzach muzeum dziękujemy dyrektorowi - Jerzemu Marciniakowi, natomiast za pomoc w organizacji uroczystości dziękuję serdecznie Marcie Wolarz – dyrektor Wydziału Promocji, Informacji i Obsługi Rady, Katarzynie Pogorzelec z Urzędu Gminy w Opatówku i Jackowi Antczakowi z MHP w Opatówku.

Uroczystość odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Kaliszu i Urzędu Miejskiego Gminy Opatówek.

 

 

                       


Data utworzenia: 2019-12-10
Data aktualizacji: 2019-12-18

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony