Imprezy biblioteczne


Odjazdowy Bibliotekarz 2016

Małgorzata Matysiak

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką.

W roku 2016 zespół Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku postanowił przyłączyć się do programu i przygotował dla społeczności lokalnej wiele atrakcji.

Jedną z propozycji wspólnej zabawy był rajd „Odjazdowy bibliotekarz” zorganizowany 8 maja 2016 r. w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek.

Trasa rajdu przebiegała szlakiem biliotek publicznych w naszej gminie: z Opatówka do filii bibliotecznych w Tłokini Wielkiej, a potem do Rajska, gdzie odbyło się ognisko.

W wyprawie rowerowej uczestniczyło 65 osób w różnym wieku. Najmłodszy uczestnik miał 8 lat a najstarszy 76. W ramach wzajemnej współpracy do naszej zabawy przyłączyli się także uczniowie gimnazjum Agatona i Stefana Gillerów w Opatówku z opiekunkami: Anną Nowacką i Anną Nowińską.

Chcąc zapewnić naszym rajdowcom maksimum bezpieczeństwa wyposażyliśmy wszystkich w kamizelki odblaskowe z logo biblioteki i poprosiliśmy o wsparcie Ochotniczą Straż Pożarną z  Opatówka o profesjonalną eskortę.

 Organizatorki rajdu z Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku dziękują serdecznie wszystkim Przyjaciołom Biblioteki, którzy wsparli organizację przedsięwzięcia:

Pani Honoracie Wolniaczyk Dyrektor Zespołu Szkół w Rajsku za udostępnienie pięknego terenu rekreacyjnego przy szkole w Rajsku gdzie odbyło się ognisko.

Panu Tomaszowi Czerniakowi z Nadleśnictwa Kalisz za zapewnienie drewna na ognisko.

Druhnom i Druhom z OSP Opatówek za profesjonalne zabezpieczenie trasy przejazdu uczestników rajdu.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym czytelnikom i sympatykom za wspólnie spędzone, bardzo udane niedzielne popołudnie w dniu święta bibliotekarzy i bibliotek.Data utworzenia: 2016-05-09
Data aktualizacji: 2016-05-11

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony