Niezapominajki dla stracha na wróble

13 czerwca 2017 r. w siedzibie biblioteki odbyły się kreatywne warsztaty literacko plastyczne z udziałem młodzieży z gimnazjum i szkoły podstawowej w Opatówku, które poprowadziła Magdalena Krytkowska, lokalna malarka, poetka, oraz autorka bajek.

Grupa młodzieży, która wzięła udział w warsztatach nie była przypadkowa. Koordynatorzy warsztatów Joanna Litwin ze szkoły podstawowej w Opatówku i Anna Nowacka z gimnazjum w Opatówku wybrały pośród swoich uczniów tych, którzy przejawiają zamiłowanie i zdolności artystyczne oraz chcieli wzbogacić swoją wiedzę i warsztat poprzez udział w zajęciach

Instruktorka warsztatów uczyła młodzież jak łączyć kolory, tworzyć tło, jakich technik malarskich i materiałów używać do tworzenia i zabezpieczania obrazów. Młodzież po wysłuchaniu wiersza o niezapominajce i fragmentów bajki o wędrówkach dwóch strachów na wróble napisanych przez Magdalenę Krytkowską przystąpiła pod jej okiem do tworzenia własnych prac, które będzie można oglądać jesienią na wystawie w korytarzu biblioteki.

Data utworzenia: 2017-06-13
Data aktualizacji: 2018-06-14