Imprezy biblioteczne


Nasza mama czarodziejka

Małgorzata Matysiak


    W codziennym życiu nasze mamy dbają o nas, pomagają pokonywać strach i smutek, potrafią jak za dotknięciem różdżki łzy smutku zamienić w uśmiech.
Nasza mama czarodziejka czyli ktoś niezwykły i wyjątkowy wymaga wyjątkowego traktowania i szczególnie niezwykłego prezentu.
    Zajęcia dla dzieci, które tym razem odbyły się w czytelni naszej biblioteki, zostały w całości poświęcone Dniu Matki.
Po krótkiej pogadance o sposobach na ciekawy prezent, laurkę i wiersz oraz po wysłuchaniu opowiadania z książki Joanny Papuzińskiej Nasza mama czarodziejka dzieci przystąpiły do pracy.
    Pomysł na prezent zaproponowany w bibliotece wywołał szczery zachwyt. Praktykowaliśmy już malowanie na podkładach z kaszy jęczmiennej, ale malowanie na chlebie...
    Fiona Watt w swojej pracy pt: Księga pomysłów plastycznych na stronie 24 proponuje wykonanie wiszących ozdób właśnie z chleba.
Już dwa tygodnie wcześniej foremkami do ciastek wycięte zostały z chleba różne kształty, które po dokładnym wysuszeniu należało pokryć podkładem z białej emalii wymieszanej z klejem wikol. Na tak przygotowanym, nietypowym materiale dzieci malowały dowolne i przepiękne wzory. Pomalowane kształty można było połączyć w naszyjniki lub ozdoby do powieszenia na przykład w oknie lub pod lampą.
Mamy, które przyszły po swoje pociechy były zachwycone - taki samodzielnie wykonany prezent budzi zawsze szczery zachwyt i jest bardzo cenny.
    Warto pamiętać, że już wkrótce Dzień Taty i dla tatusiów trzeba stworzyć wyjątkowy podarunek, do którego inspirację można znaleźć w wielu książkach znajdujących się w zbiorach naszej biblioteki.


Data utworzenia: 2011-05-26
Data aktualizacji: 2011-05-27

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony