Imprezy biblioteczne


Narodowe Czytanie Przedwiośnia

Małgorzata Matysiak

Po raz siódmy w Polsce, a po raz czwarty w Opatówku odbyła się akcja Narodowego Czytania, nad którą rokrocznie, honorowy patronat sprawuje Para Prezydencka. Głównym celem, który przyświeca akcji jest promocja czytelnictwa, podkreślenie roli książki w intelektualnym rozwoju każdego człowieka oraz zwrócenie uwagi na liczne, piękne dzieła literatury polskiej. W tym roku Narodowe Czytanie zbiegło się z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, a lekturą odczytywaną w blisko trzech tysiącach miejsc w kraju
i za granicą było Przedwiośnie Stefana Żeromskiego.

Podczas zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Braci Gillerów w Opatówku akcji Narodowego Czytania lektorami, którzy odczytali kolejno fragmenty Przedwiośnia, byli: Sebastian Wrdęcki burmistrz Gminy Opatówek, Mieczysław Łuczak przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego, Damian Jakóbczak radny Gminy Opatówek, Jan Kłysz wicestarosta kaliski, Marlena Kiermas-Gruszka radna Gminy Opatówek, Mariusz Małoburski radny Gminy Opatówek, Beata Frydrychowicz nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku, Krzysztof Dziedzic sekretarz Gminy Opatówek, Paweł Bąkowski przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Opatówek.

Ze względu na trwające prace remontowe elewacji budynku, w którym mieści się biblioteka, impreza została zorganizowana w tym roku na „wysepce” pomiędzy stawami w Opatówku. Oryginalność miejsca i wyjście poza otoczenie biblioteki dodało wydarzeniu urozmaicenia i atrakcyjności.

Organizatorki serdecznie dziękują wszystkim, którzy przybyli na akcję Narodowego Czytania: czytelnikom, przyjaciołom biblioteki, nauczycielom i młodzieży ze szkoły podstawowej w Opatówku, wszystkim zaangażowanym w odczytywanie fragmentów powieści oraz Urzędowi Gminy i strażakom z OSP w Opatówku za pomoc techniczną w zorganizowaniu przedsięwzięcia.

Data utworzenia: 2018-09-10
Data aktualizacji: 2018-09-10

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony