Imprezy biblioteczne


Narodowe Czytanie - nowele polskie

Jadwiga Miluśka-Stasiak

W sobotę 7 września 2019 r. trwało w całej Polsce Narodowe Czytanie nowel polskich autorów. Biblioteka w Opatówku, jak co roku, wzięła udział w tym wydarzeniu. Wybraliśmy nowele:  Katarynka  Bolesława Prusa i Dobra pani Elizy Orzeszkowej.

Nowele czytali: Sebastian Wardęcki - burmistrz Gminy Opatówek, Jan Adam Kłysz - przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego, Beata Tomczak - dyrektor Szkoły Podstawowej w Opatówku, Dagmara Gajewska-Pająk - skarbnik Gminy Opatówek, Paweł Bąkowski - przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Opatówek, Mariusz Małoburski - wiceprezes Zarządu Gminnego Związku OSP w Opatówku, Artur Szymczak - wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego, Marlena Kiermas-Gruszka - przewodnicząca Komisji Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Rady Miejskiej Gminy Opatówek, Beata Frydrychowicz - nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Opatówku oraz bibliotekarze: Małgorzata Matysiak, Jadwiga Miluśka-Stasiak i Agnieszka Przepiórka.

O udziale biblioteki w Narodowym Czytaniu informowaliśmy wcześniej mieszkańców naszej gminy, więc słuchacze nie zawiedli. W dużym, szeroko otwartym, hallu biblioteki, w którym ze względu na niepewną pogodę ustawiono krzesła dla lektorów i słuchaczy, można było spotkać młodzież ze szkół podstawowych w Opatówku i w Chełmcach z opiekunami oraz mieszkańców naszej gminy, w większości czytelników biblioteki. Przed biblioteką zatrzymywali się także przechodnie, niektórzy na dłużej przysiadali aby posłuchać zdań, aktualnych także dzisiaj.

Narodowe Czytanie stało się już tradycją. Pokazuje, jak ważna dla człowieka jest książka, która niesie ze sobą uniwersalne wartości, wiedzę, budzi wyobraźnię i wrażliwość czytelnika.


Data utworzenia: 2019-09-09
Data aktualizacji: 2019-09-09

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony