Imprezy biblioteczne


Myszkowanie w bibliotece

Małgorzata Judasz

· kursy ·


Jednego razu pani z Opatówka
pragnęła z wnuczką zamienić dwa słówka.
A że wnuczka bujała po szerokim świecie,
chciała się babcia nauczyć chodzić w Internecie.
Akurat się trafił z Internetem Tydzień,
więc panią tą co dzień w bibliotece widzę.
Siedzi przed komputerem i stuka w klawisze,
googluje, bloguje i e-maile pisze.
Pewna super-senior-surferka
                        - od nas, z Opatówka*.

 

  Biblioteka w Opatówku włączyła się do ogólnoeuropejskiej akcji „Tydzień z Internetem” organizując spotkanie pod hasłem: „Pomyszkuj w bibliotece”.

W ostatni dzień „Tygodnia z Internetem”, w sobotnie popołudnie 5 marca 2011 roku, chętne osoby mogły nauczyć się od podstaw, w jaki sposób bezpiecznie i efektywnie obsługiwać komputer i poruszać się po Internecie. Przygotowano także ekspozycję książek ze zbiorów biblioteki, dotyczących tematu spotkania, które można wypożyczyć do domu.

Przybyły dwie panie, które, choć do tej pory samodzielnie nie surfowały, poradziły sobie świetnie ze wszystkimi nowymi zadaniami. Temat zaciekawił je na tyle, że spotkanie, zaplanowane na  półtorej godziny przeciągnęło się do dwóch.

Uczestniczki zarejestrowały się także na specjalnej stronie, gdzie liczono uczestników „Tygodnia z Internetem”. Panie wyraziły zadowolenie ze spotkania, zadeklarowały udział w przyszłych kursach komputerowych w bibliotece i zapowiedziały, że będą korzystać z Internetu.

W przyszłości, jeśli zbierze się odpowiednia liczba chętnych, biblioteka przeprowadzi dłuższe kursy z podstaw obsługi komputerów dla dorosłych. 

 

*Bohaterką tego limeryku jest prawdziwa osoba. Gdyby nadal żyła, na pewno chętnie wzięłaby udział w akcji "Tydzień z  Internetem - Pomyszkuj w bibliotece".

Pomyszkuj podziękowania


 

 
Data utworzenia: 2011-03-07
Data aktualizacji: 2011-07-09

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony