Imprezy biblioteczne


Mój Pekin - spotkanie Katarzyną Baran-Wang

Małgorzata Judasz

· spotkania ·

Czy zupa won-ton smakuje tak samo w Pekinie i w Polsce? Ile kosztuje samochód w Chinach? Jakie nazwiska wielkich Polaków są najbardziej znane przez mieszkańców Państwa Środka? (Nie Wałęsa i nie Jan Paweł II). Jak jeździ się po Pekinie?  Czy Chińczycy nadal korzystają ze swej tradycyjnej medycyny? Jak zmienił się Pekin po olimpiadzie? Takie i inne pytania zadawano Katarzynie Baran-Wang na spotkaniu w bibliotece 2 lipca 2010 roku.

Kasia pochodzi z Tłokini Wielkiej i przez wiele lat była czytelniczką tamtejszej filii bibliotecznej. Podczas studiów wyjechala do USA i tam poznała sympatycznego studenta dziennikarstwa rodem z Chin, który został później jej mężem. Kasia - bo takiej formy polskiego imienia używa oficalnie w swoim nowym kraju - od 6 lat mieszka w Pekinie, pracuje jako menedżer w szkole międzynarodowej i wychowuje synka.

Opowiadała o różnicach kulturowych oraz o tym, jak żyje się w mieście, gdzie liczba mieszkańców wynosi niemal połowę całej ludności Polski.

Kasia podarowała naszej bibliotece piękny i interesujący prezent: książkę o ekslibrisach w chińskiej wersji językowej napisaną przez jej męża. Książka została włączona do naszych zbiorów i można ją przeglądać w czytelni biblioteki.

Dziękujemy Mariuszowi Pyszlowi za wypożyczenie rzutnika multimedialnego umożliwiającego prezentację zdjęć na spotkaniu.

 

Data utworzenia: 2010-07-08
Data aktualizacji: 2010-07-08

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony