Imprezy biblioteczne


Młodzi strażacy w bibliotece

Małgorzata Judasz

· rajd · imprezy · strazacy ·

3 lipca 2010 roku odbył się III Rajd  Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Gminy Opatówek. W programie imprezy znalazła  się m.in. pogadanka o Opatówku, jego historii, geografii, zabytkach, słynnych ludziach,  życiu społecznym i ciekawostkach dotyczących  całej gminy wygłoszona w remizie OSP w Opatówku przez Jadwigę Miluśką-Stasiak, dyrektor biblioteki.

Uzyskane informacje młodzi strażacy wykorzystali bardzo szybko - w teście pisemnym przeprowadzonym w czytelni biblioteki, który był jedną z konkurencji rajdu. Test składał się z 40 pytań, na które trzeba było odpowiedzieć w ciągu 5 minut.

W imprezie  uczestniczyło 9 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z: Borowa (2),  Cieni Drugiej, Opatówka, Porwit, Rajska, Sierzchowa (2) i Tłokini Wielkiej. W teście najlepiej wypadła drużyna z Borowa (dziewczęta) odpowiadając poprawnie na wszystkie pytania, drugie miejsce zajęła drużyna z Opatówka (39 poprawnych opowiedzi), trzecie  - drużyny z Sierzchowa (dziewczęta) i Tłokini Wielkiej (po 38 dobrych odpowiedzi). 

Gratulujemy.

 

O rajdzie możesz przeczytać także na stronie Urzędu Gminy w Opatówku.

 

 

 Data utworzenia: 2010-07-05
Data aktualizacji: 2010-07-15

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony