Imprezy biblioteczne


Lokalni bohaterowie w walce o wolną Polskę

Małgorzata Matysiak

Z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku odbyła się we współpracy z Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku 11 listopada 2018 r. uroczystość ku czci żołnierzy z Gminy Opatówek, którzy walczyli w 1 wojnie światowej i wojnie polsko-bolszewickiej.

Obszerny materiał w postaci zdjęć, wspomnień i innych pamiątek po przodkach, który dostarczali do biblioteki mieszkańcy gminy został opracowany i wydany w formie okolicznościowej książki pt. Walczyli o niepodległą Polskę. Książka została sfinansowana ze środków Urzędu Miejskiego Gminy Opatówek.

Walczyli o niepodległą okładka


Zarówno pomysł, jak i cały proces powstawania książki był dziełem Jadwigi Miluśkiej-Stasiak miejscowej regionalistki i pasjonatki historii. Podczas uroczystości autorka książki przyznała, że choć udało jej się zdobyć dość liczne informacje, to jest świadoma, że na tym polu jest jeszcze wiele do odkrycia.

Uroczystość miała dla organizatorów i wszystkich zaproszonych gości szczególny i podniosły charakter gdyż dzięki niej mieszkańcy Gminy Opatówek uczcili zarówno swoich  lokalnych bohaterów jak i włączyli się w ogólnopolskie obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

fot. Małgorzata Judasz, Wiesław Mróz
Data utworzenia: 2018-11-13
Data aktualizacji: 2018-11-14

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony